Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Lenovo Türkiye İşitme Engelli Doğukan’a Büyük Jest Yaptı

Lenovo Türkiye, ülkemizdeki yardımseverliği ortaya çıkardı. Lenovo'dan işitme engeli olan ve bilgisayarını kaybeden Doğukan'a jest geldi.

Lenovo Türkiye İşitme Engelli Doğukan’a Büyük Jest Yaptı

Ülke olarak bildiğiniz gibi yardımseverlik ve vicdan konusunda diğer ülkelere örnek olabilecek davranışlara sık sık imza atıyoruz. Her ne kadar günümüzde para kazanmak ve şan şöhret uğruna bu değerlerimizden vazgeçmeye başlasak da içimizdeki iyilik neyse ki yok olmuyor. Bugün Lenovo Türkiye, işitme engeli olan Doğukan’a bilgisayar hediye edeceğini açıkladı. Peki, bu süreçte neler yaşanmıştı?

Doğukan’ın kayıp bilgisayar ilanında; “Ben Doğukan Halit. Batmanlıyım, Eskişehir’de üniversite ögrencisiyim. Lenovo marka bilgisayarımı tramvayda unuttum döndüğümde orda degildi. Bilgisayarımı tekstilden kazandıgım parayla 2 ay önce aldım. Tüm derslerimi bilgisayardan yapıyordum. Bulan kisi ALLAH rızası için bana yada polise ulaşsın.” ifadeleri yer alıyordu.

Twitter’dan bu talihsiz durumun paylaşılmasından sonra Lenovo’dan açıklama geldi. Lenovo; “Merhabalar, Lenovo Türkiye olarak sevgili Doğukan’a yeni bir bilgisayar hediye edeceğiz. Pazartesi günü ilettiği numaradan kendisiyle iletişime geçeceğiz, bilginize.” açıklamasında bulundu. Lenovo’nun bu büyük jestini TeknoBurada ekibi olarak tebrik ediyoruz.

Bu tarz içimizi ısıtan olayların yaşanması oldukça sevindirici. Türkiye’de bulunan ve ülkemiz kültüründeki yardımlaşmayı ön plana çıkaran yabancı firmaları bir kez daha tebrik ediyoruz. Böyle kötü olaylar yaşanmadan da firmaların ihtiyacı olan ve potansiyel vadeden kişilere destek olmasını temenni ediyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.