Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

AnTuTu Xiaomi Mi 11 Ultra ve Galaxy S21 Ultra’ya Soğuk Duş Aldırttı!

Performans testi uygulaması AnTuTu, Xiaomi 11 Ultra ve Galaxy S21 Ultra'yı listesinden çıkardı. Artık bu modeller en hızlıları değil.

AnTuTu Xiaomi Mi 11 Ultra ve Galaxy S21 Ultra’ya Soğuk Duş Aldırttı!

Popüler performans testi uygulamasın olan AnTuTu, uluslararası pazarda Android işletim sistemine dayalı en üretken akıllı telefonların yeni bir sıralamasını yayınladı. Yayınlanan son listede Xiaomi Mi 11 Ultra ve Galaxy S21 Ultra modellerinin yer almaması dikkatlerden kaçmadı. Artık bu iki model en hızlı Android telefonlar arasında yer almıyor.

AnTuTu listeleri güncellenmeye başladı!

AnTuTu sıralamasında, ilk 10’daki 6 telefon, Snapdragon 888+ yonga seti tabanlı modeller tarafından işgal ediliyor. Kasım ayında, Snapdragon 888+ tabanlı ilk model olan Asus ROG Phone 5s Pro, AnTuTu’nun sıralamasında yer almayı başarmıştı. Ancak artık Snapdragon 8 Gen 1’in gelmesi ile liste büyük ölçüde değişmeye başladı.

Nubia Red Magic 6, Asus ROG Phone 5s Pro, Asus ROG Phone 5, Realme GT ve iQOO 7 ilk beş sırada yer aldı. Sonraki sıralar değişiklik gösterdi. Sony Xperia 1 III 5G altıncı sıradan sekizinci sıraya düştü ve yeni Moto G200 5G altıncı sıradan giriş yaptı. OnePlus 9 Pro ise yedinci sırada kaldı.

AnTuTu

Sıralamanın dışında kalanlar ise Xiaomi Mi 11 Ultra, Asus Zenfone 8 Mini ve Samsung Galaxy S21 Ultra 5G oldu. Dokuzuncu ve onuncu sırayı bu sefer OnePlus 9 ve Xiaomi Mi 11i aldı.

Bunların 1 Aralık – 31 Aralık 2021 tarihleri ​​arasında toplanan istatistikler olduğunu belirtelim.. AnTuTu’nun sıralamaları, en yüksek puanları değil, ortalamayı kullanıyor. Her akıllı telefon için en az 1000 testin sonuçları dikkate alınıyor ve daha az teste sahip modeller derecelendirmeye dahil edilmiyor.

Bu liste Şubat ayında bir kez daha değişecek ve tahminlerimize göre Snapdragon 888’li telefonlar artık en hızlı modeller arasında yer almayacak. Yılın ortalarına geldiğimizde ise Snapdragon 888+’lı modellere veda edeceğiz gibi görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.