Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

iPhone 14 Pro Bambaşka Bir Tasarım ile Gelecek

Apple'ın yıl sonu tanıtacağı iPhone 14 Pro modeli hakkında sızıntılar şimdiden gelmeye başladı. Çentik nihayet daha da küçülecek.

iPhone 14 Pro Bambaşka Bir Tasarım ile Gelecek

Apple, iPhone X ile başlattığı çentiği iPhone 13 serisinde de kullanmıştı. Ancak daha küçük bir yapıyla. Bugün ise Cupertinolu teknoloji devinin yıl sonu tanıtacağı iPhone 14 Pro modeli ile çentik kavramına yeni bir anlam kazandıracağı ortaya çıktı. Söylentilere göre yeni modelde küçük bir delik olacak. Bu delikte Face ID’nin yer aldığı TrueDepth kamera sistemi yer alacak. Yani güvenlik ve doğruluktan Apple yine taviz vermeyecek.

iPhone 14 Pro daha küçük çentikle gelecek

Kaynağa göre Apple, bir cam kapak ve üzerinde bir ekran bulunmasına rağmen Face ID sensörlerinin çalışmasına izin verecek ileri teknoloji kullanacak. Raporlara göre Apple, Face ID sensörlerini ekranın altına getirmekle ilgili herhangi bir sorun yaşamadı: sistem iyi çalışıyor. İçeriden gelen yeni bilgiler, uzun süredir Apple’ın ünlü çentiğini yok edeceği yönündeydi. Daha önce Bloomberg editörü Mark Gurman, en az bir iPhone 14 modelinin ekranda delikli yeni bir tasarım alacağını söylemişti. Muhtemelen bu Pro modeli olacak.

Apple’dan Ming-Chi Kuo ayrıca iPhone 14’ün çentiksiz yeni bir tasarım ile geleceği iddia ediyor. Ayrıca seride 48 MP ana kamera, titanyum çerçeve ve gövdede SIM kart yuvası olmayacak. Apple, Mini versiyonu bıraktıktan sonra, 6.1 inç büyüklüğünde iPhone 14, yeni serideki en ucuz amiral gemisi telefon olacak. Onu 6.7 inçlik iPhone 14 Max takip edecek. Tabii ki de Pro ve Pro Max modelleri de olacak. Ancak Pro serisi ile ana seri arasındaki fark bu yıl daha da açılacak.

Apple iPhone 14 Pro

Fiyat konusunda Apple’ın bu yıl fiyatları artırması bekleniyor. Muhtemelen 799 dolarlık fiyat bandı 899 dolara kadar çıkacak. Türkiye için ise şimdilik konuşmak için erken. Çünkü kurlar hala oynaklığına devam ediyor. Umarız kurlar daha da düşer ve şu seviyeden bile yeni modeller ülkemize giriş yapar.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.