Ocak 7, 2022 16:18

Google Pixel 6 iPhone 12 Pro’dan Daha İyi Fotoğraf Çekiyor!

Google'ın 600 dolarlık canavarı Google Pixel 6, DxOMark'ın konuğu oldu. Bu telefon iPhone 12 Pro'dan bile daha iyi fotoğraf çekiyor.
Google Pixel 6 iPhone 12 Pro’dan Daha İyi Fotoğraf Çekiyor!

Google’ın amiral gemisi modeli Pixel 6 Pro, DxOMark tarafından geçtiğimiz haftalarda değerlendirilmiş ve yüksek puan almayı başarmıştı. Bugün ise Google Pixel 6, DxOMark’ın konuğu oldu. Tabii ki, Pixel 6 da yüksek bir puan aldı. Bu cihazların kameralarındaki fark sadece ana modelde telefoto lensin olmaması. Bu da farkın açılmasına neden olacak bir etken değil gibi görünüyor.

Google Pixel 6 DxOMark testinden tam 132 puan aldı!

Pixel 6 Pro bu testten 135 puan almıştı. Ana model ise 132 puan alarak abisinin yolundan gitmeyi başardı. Huawei P40 Pro ile aynı puanı alan Google’ın canavarı en iyi fotoğraf çeken sekizinci telefon olarak ismini yazdırmayı başarıyor. Fotoğraf bölümünden 144 puan ve video bölümünden 115 puan alan telefon pozlama, renk ve doku bölümünden aldığı puanlar ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Google Pixel 6

iPhone 13 Pro Max’in bu testten 137 puan aldığını belirtelim. 5 puanlık fark için 1.099 dolar vermek pek mantıklı görünmüyor. 600 dolarlık telefonun iPhone 13‘e bile kafa tutması oldukça ilginç. iPhone 12 Pro’nun ise bu testten 128 puan aldığını belirtelim.

Google’ın kamera tarafındaki bu atakları oldukça sevindirici. İki kamera ile bu puanları almak her yiğidin harcı değil. Yazılımsal olarak kamerasını destekeleyen Google, amiral gemisi segmentine bombastik bir geri dönüş yaptı diyebiliriz. Bu yılın sonunda tanıtılacak olan Pixel 7 ailesi ile Google’ın kamera tarafına daha fazla ağırlık vereceğini düşünüyoruz. Bakalım 150 puan bandını aşan ilk telefon Pixel 7 olacak mı?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.