Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Galaxy A52 Android 12 Partisine Katılıyor! Güncelleme Başladı

Samsung'un en popüler orta segment telefonu Galaxy A52 için Android 12 güncellemesi resmen başladı. Güncellemenin detaylarına göz atalım.

Galaxy A52 Android 12 Partisine Katılıyor! Güncelleme Başladı

Samsung, 2019’dan bu yana duyurduğu üst segment telefonlar için Android 12 güncellemesini yayınladıktan sonra şimdi orta segment modellere yöneliyor. Önce Galaxy A72 şimdi de Galaxy A52 için Android 12 güncellemesi dağıtıma sunuldu.

SamMobile sitesinde yer alan habere göre Galaxy A52, One UI 4.0 güncellemesini ilk etapta Rusya’da alıyor. OTA (şebeke) üzerinden dağıtımı sağlanan güncelleme çok yakında daha fazla bölgede kullanıcılarla buluşacak. Hemen Galaxy A52 için güncellemenin Türkiye’de yayınlanacağı takvime göz atalım.

Guncelmiyiz.com sitesinde yer alan takvime göre A52, Türkiye’de 5 Ocak – 5 Şubat tarihleri arasında güncellemeye kavuşacak. Zaman aralığı telefonun her an Android 12 sürümüne kavuşacağını gösteriyor. Şu an test aşamasında olan güncelleme Türkiye’de başladığı an ilgili gelişmeyi sizlere aktaracağız.

Android 12 Güncellemesi Ne Getiriyor?

Pixel akıllı telefonlarında olduğu gibi, Samsung’un One UI 4.0 sürümü de ayarlanan duvar kağıdına göre kullanıcı arayüzünün renk paletini dinamik olarak değiştirme özelliğini desteklemekte. Çeşitli öğeler sistem genelinde, önceden yüklenmiş uygulamalarda ve hatta program simgelerinde renklerini değiştirmekte.

Güncelleme ayrıca köşeleri yuvarlatılmış yeni widget’lar, kamera ve mikrofon kullanım göstergeleri, uygulamalara yalnızca yaklaşık bir konum verme özelliği ve yeni bir dizi gizlilik panosu içerir. Güncelleme ayrıca klavye tarafında da gelişmeler içermekte.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.