Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Meizu Büyük Etkinliği için Tarih Verdi

Çin'in yükseleni Meizu, büyük etkinliği için tarih verdi. Peki, bu etkinlikte neler tanıtılacak? Bizi neler bekliyor? İşte detaylar.

Meizu Büyük Etkinliği için Tarih Verdi

Meizu, uluslararası pazarlarda resmi olarak yer almazken, iç pazarda yani Çin’de yeni ürünler sunmaya devam ediyor. Şirket bugün, önümüzdeki hafta bu yıl ilk ürün lansman etkinliğine ev sahipliği yapacağını duyurdu. 12 Ocak’ta gerçekleşecek olan sunumda şirketin ilgili hayranları etkinliğin canlı yayınını şirketin resmi Weibo sayfasından ve diğer platformlardaki sosyal medya hesaplarından canlı olarak izleyebilecek.

Resmi duyuruya göre Çinli teknoloji üreticisi, Lipro, Pandaer ve mBlu dahil olmak üzere alt markalarının çeşitli ürünlerini tanıtacak. Şirketin ilk kez geçen yıl bahsettiği mBlu markası altında uzun yıllardır ilk telefonun bu konferansta tanıtılması bekleniyor.

Bu bilgilerin ortaya çıkmasından sonra firma, yeni mBlu akıllı telefonların en popüler fiyat segmentlerinden birini hedefleyeceğini resmen doğruladı. Şirket, çoğunun amiral gemilerinin piyasaya sürülmesini beklediğini, ancak gerçek alıcıların üçte birinin akıllı telefonları yaklaşık 235 dolar veya daha düşük bir fiyata satın aldığını kaydetti.

Bu cihaz mBlu 10 olarak adlandırılacak. Telefon, TENAA veritabanında zaten görülmüştü. 6.5 inç büyüklüğünde 1600 x 720 çözünürlüğünde ekran ile gelecek olan bu telefona ek olarak yeni bütçe dostu modellerin de eklenmesi bekleniyor.

Uzun zamandır üst segmentte yer almayan firma, bu sessizliğini geçtiğimiz yıl Meizu 18 serisi ile bozmuştu. Çinli teknoloji üreticisinin bu yılda da Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine sahip yeni bir model tanıtması bekleniyor. Ancak bu model de yine Çin pazarında satışa sunulacak. Küresel pazara bir türlü açılmayan firma, aslında çok ideal bir fiyat politikası izliyor. Bu markanın Türkiye’ye gelmesi pazarda dengeleri değiştirebilir. Umarız Meizu’dan bu alanda atılımlar görürüz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.