Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Galaxy S22 Ultra Ekran ve Kamera Özellikleri Kesinleşti

Galaxy S22 Ultra ekran ve kamera özellikleri artık netlik kazandı. Merakla beklenen telefon ayrıca 45 watt hızlı şarj desteğiyle geliyor.

Galaxy S22 Ultra Ekran ve Kamera Özellikleri Kesinleşti

Samsung, Galaxy S22 serisi söz konusu olduğunda gizliliği tamamen ikinci plana atmış durumda. Telefona dair resmi görseller, teknik detaylar ve fiyatlandırma üçüncü taraf kişilerde adeta kol geziyor. Son olarak Galaxy S22 Ultra modelinin ekran ve kamera özellikleri kesinlik kazandı. Saydığımız bu iki önemli detay resmi bir görselle paylaşıldı.

Buna göre Galaxy S22 Ultra’da 6.8 inç büyüklüğünde inç QHD+ (3080 x 1440 piksel) Dinamik AMOLED 2X ekran yer alacak. 1800 nit parlaklığa erişeceği bildirilen ekran, dinamik tarama hızını 1Hz ila 120Hz arasında dengeleyebilecek.

4nm üretim sürecine sahip Snapdragon 8 Gen 1 ve Exynos 2200 işlemcisinden güç alacak Galaxy S22 Ultra’nın Türkiye’de satılacak versiyonunda Exynos işlemci yer alacak. Telefonun bellek yapılandırmaları ise 8GB RAM + 128GB’tan başlayıp 12GB RAM + 512GB’a kadar çıkacak. Telefonun 1TB’lık modelinin olup olmayacağı ise henüz net değil.

Galaxy S22 Ultra’nın 5.000 mAh pil taşıyacağı artık kesin. Bu pil ayrıca 45 watt hızlı şarj desteğiyle geliyor. Öte yandan telefon S-Pen desteğini sürdürecek ve kalem için bu defa dahili bir yuva olacak. Galaxy S22 Ultra’yı hem S-Pen özelliği hem de tasarımı itibariyle Galaxy Note serisinin devamı olarak görebiliriz.

Gelelim Galaxy S22 Ultra’nın kamera özelliklerine. Telefonun arkasında yeniden dizayn edilen dörtlü kamera olacak. Ana kamerada f/1.8 diyaframa sahip 108 megapiksel çözünürlüğünde ve OIS destekli süper netleme gerçekleştiren bir sensör kullanılacak. Lensin ayrıca yansıma ve parlamayı sınırlandıran bir özelliğe sahip olduğu bildiriliyor.

Telefondaki diğer üçlü kamera ise 12 megapiksel ultra geniş açılı, 10 megapiksel telefoto ve 10 megapiksel periskop telefoto kamera şeklinde olacak. Ön bölümde de 40 megapiksel kamera kullanımı sürecek. Kutudan Android 12 sürümüyle çıkacak telefonun şubat ayı başında resmileşmesi bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.