Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Vivo Y01, Uygun Fiyatıyla Giriş Seviyesinin Can Suyu Olacak!

Son zamanlarda piyasaya uygun fiyatlı akıllı telefonlar tanıtan şirket, yeni Vivo Y01 modeli ile karşımızda. İşte akıllı telefonun detayları.

Vivo Y01, Uygun Fiyatıyla Giriş Seviyesinin Can Suyu Olacak!

Akıllı telefon sektöründe büyük ivme yakalayan şirket, yeni Vivo Y01 modeli ile giriş seviyesi pazarını hedef aldı. Yaklaşan akıllı telefonun özellikleri, fiyatları ve görüntüleri de gün yüzüne çıktı. Gelin bunlara bir göz atalım.

Vivo Y01 Giriş Seviyesine Yenilik Getirecek

Su damlası çentiği ile göze çarpan akıllı telefon, giriş seviyesinde olması gereken genel tasarımını koruyor. Arka panelde gördüğümüz kare kamera kurulumunda çift lens ile karşılaşıyoruz. Bir iPhone gibi parmak izi tarayıcı taşımayan akıllı telefon, yüz kilidi açma desteğine sahip.

Akıllı telefonun ekran detaylarında ise 6.51 inç IPS LCD ekran ile karşılaşıyoruz. Ekranı, HD+ çözünürlük, 60Hz yenileme hızı ve %89 ekran/gövde oranı sunuyor. Önde 5 Megapiksel kamera taşıyan akıllı telefonun arka panelinde 13 Megapiksel birincil ve 2 Megapiksel ikincil kamera taşıyor.

Vivo Y01

Giriş seviyesi telefonun işlemcisi hakkında herhangi bir bilgi mevcut değil ancak 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolamaya sahip olacak. Kutudan Android 11 Go işletim sistemi tabanlı FunTouchOS 11.1 ile kutudan çıkması bekleniyor.

10W hızlı şarjı desteklemesi beklenen 5.000 mAh kapasiteli pil taşıyan akıllı telefon, microUSB bağlantı noktası ve 3.5 mm ses jakı gibi olağan özellikleri taşıyacak. Fiyatlandırmaya gelirsek akıllı telefonun 110-150$ fiyat etiketi ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Telefon siyah ve mavi renklerde yakında satışa sunulacak. Gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.