Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

TCL Nxtwear Air 140 inçlik Deneyim Sunuyor

TCL, yeniliklerini CES 2022'de tanıtmaya devam ediyor. Firma şimdi de 140 inç deneyim sunan TCL Nxtwear Air gözlüğünü tanıttı.

TCL Nxtwear Air 140 inçlik Deneyim Sunuyor

TCL, geçen yaz tanıttığı NxtWear G modelinin geliştirilmiş bir versiyonu olan CES 2022’de ikinci akıllı gözlüğü TCL Nxtwear Air modelini tanıttı. İlk model gözlük sanal veya artırılmış gerçeklik aygıtı değildi. Akıllı telefonunuz veya bilgisayarınız için harici bir ekran görevi görmüştü. Yeni modelde de durum aynı.

TCL’e göre; Air adı tesadüfen seçilmedi. Yeni modelin çok daha kompakt olduğu ve yalnızca 75 gram ağırlığında olduğu açıklandı. İlk model 135 gram ağırlığa sahipti. Bu ağırlık da gözlüğü uzun süre daha kullanışlı hale getiriyor.

TCL Nxtwear Air, 4 m mesafeden bakıldığında 140 inçlik bir ekrana eşdeğer deneyim vadediyor. Sanal ekran 47 derece görüş alanına sahip. Bu, bir çift 1080p çözünürlüğünde Micro OLED ekranla mümkün oluyor. Ekranlar 60Hz’de çalışıyor ve stereoskopik çıkışı destekliyor.

Ek olarak, gözlük iki değiştirilebilir lens ile birlikte geliyor. Ayrıca gözlüğün iki dahili hoparlörü olduğu için yanınızda kulaklık getirmenize gerek kalmıyor. Gözlüğü USB-C üzerinden DisplayPort’u destekleyen bir cihaza bağlamanız yeterli olacak.

Bunları iş için kişisel bir taşınabilir monitör, video akışı için geniş bir ekran veya uygun bir Bluetooth denetleyicisi ile oyun oynamak için kullanabilirsiniz. Gözlüklerde bir ivmeölçer ve hareketleri üç yönde kaydeden bir jiroskop bulunuyor.

TCL ayrıca bir konsept cihaz olan Leiniao AR gözlüklerini de tanıttı. Antrenman, hava durumu tahminleri ve diğer destekleyici bilgiler sırasında çeşitli fitness verilerini görüntülemek üzere tasarlanmış. Bu modellerin henüz çıkış tarihi ve fiyatının açıklanmadığını belirtelim.

TCL Nxtwear Air

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.