Akıllı Telefon Ocak 5, 2022 10:25

OnePlus 10 İşlemci Birimiyle Bekleyenleri Şaşırtacak

OnePlus 10 Pro neredeyse tüm detaylarıyla açığa çıktı. Peki serinin standart modeli. OnePlus 10 işlemci birimi ortaya çıkmış durumda.
OnePlus 10 İşlemci Birimiyle Bekleyenleri Şaşırtacak

OnePlus 10 Pro neredeyse resmileşti diyebiliriz. Marka, kısa süre önce telefonun birçok basın görselini paylaştı. Hatta telefon şimdiden Çin’de ön sipariş almaya başladı. İlginç olan OnePlus 10 serisinde sürekli “Pro” modelden söz edilmesi. Geçen yılların aksine serinin temel modeli şu ana kadar neredeyse hiç gündeme gelmedi. İddiaya göre OnePlus 10 serisiyle birlikte şirket yeni bir strateji benimseyecek ve temel model daha sonra tanıtılacak. Beklentileri bu modelin şubat ya da mart ayı içerisinde tanıtılacağı yönünde. Peki OnePlus 10 hangi işlemci ile çıkış yapacak? Son gelişmeleri aktarıyoruz.

Hint menşeli MySmartPrice sitesinin aktardıklarına göre OnePlus 10’a MediaTek’in yeni nesil 4nm üretim sürecine sahip Dimensity 9000 işlemcisi güç verecek. İşlemci, 1+3+4 şeklinde kümelenen ve en güçlü çekirdeğinde maksimum 3.0GHz saat hızına ulaşabiliyor.

Dimensity 9000

Öte yandan MediaTek bu yıl ki tepe işlemcisi olan Dimensity 9000 ile Qualcomm arasındaki performans farkını en aza indirmeyi hedefliyor. AnTuTu testinden 1 milyondan fazla puan Dimensity 9000 gelecek ay tanıtılacak Redmi K50 serisinde de bir modelde yer bulacak.

OnePlus ve OPPO birlikteliğinin resmileşmesinin ardından OnePlus cephesinde bazı standartların dışına çıkılacağını görüyoruz. İlerleyen dönemde orta ve orta üst segmenti hedefleyen Nord ve OnePlus 10 serisi telefonların sürmesi bekleniyor. Yine bu modellerin tamamı kutudan Android 12 ve ColorOS 12 sürümüyle çıkacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.