Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

iPhone 13 Satışları Rekora Gidiyor! Diğerleri Sadece Bakıyor

iPhone 13 satışları aldı başını gidiyor. Apple sadece tatil sezonunda 40 milyondan fazla iPhone sattı. iPhone 13 rekora gidiyor.

iPhone 13 Satışları Rekora Gidiyor! Diğerleri Sadece Bakıyor

Apple, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’ten oluşan seriyi Eylül 2021’de piyasaya sürdü. Piyasaya sürüldüklerinden bu yana bu akıllı telefonlar dünya çapında oldukça iyi satıyorlar. Wedbush analisti Daniel Ives tarafından yayınlanan yeni bir rapor iPhone 13 satışları hakkında çarpıcı sonuçlar ortaya koyuyor.

Yayınlanan rapora göre Apple, sadece tatil sezonunda (Aralık döneminde) 40 milyondan fazla iPhone 13 satışı gerçekleştirdi. Henüz araştırma kuruluşlarınca veriler yayınlamadı, ancak bu sonuç Apple’ı son çeyrekte dünyanın bir numaralı telefon üreticisi yapacaktır.

Apple bu dönemde satışları 52 milyona dahi çıkarabilirdi. Ancak çip kıtlığının devam etmesi nedeniyle yaklaşık 12 milyonun talebin karşılanamadığı bildiriliyor.

iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max

Öte yandan analist iPhone 13 satışlarının 2022’de artmaya devam edeceğini bildiriliyor. Bunun nedeni ise hala talebin karşılanamaması. 2022’nin birinci ve ikinci çeyreğinde çip kıtlığının azalacağı, Apple’ın da özellikle birinci çeyrekte iPhone 13 serisi modellerde satışlarını artarak sürdüreceği raporda yer alıyor.

Rapor ayrıca Apple’ın yakında 3 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşacağını da öngörüyor. Ancak Apple dün 3 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan dünyanın ilk halka açık şirketi olmayı zaten başardı.

Aynı zamanda Bloomberg editörü olan Mark Gurman, iPhone 14 serisi akıllı telefonların alışılmış çentiklere sahip olmayacağını söyledi. Bunun yerine, ön kamera ve FaceID için ekran üzerinde oval bir kesik yer alacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.