Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Asus ZenFone 9 Manyak Özellikler ile Geliyor

Asus'un yeni canavarı Asus ZenFone 9 için heyecanlandıran detaylar ortaya çıktı. Yeni amiral gemisi fantastik özellikler ile gelecek.

Asus ZenFone 9 Manyak Özellikler ile Geliyor

Asus, geçen hafta Zenfone 8 ve Zenfone 8 Flip için Android 12 güncellemesini yayınlamıştı. Bu güncelleme, Pixel telefonlarda bulunan çift dokunma geri hareketi için yeni bir gizli ayarı ortaya çıkardı. Ayrıca bu güncelleme ASUS ZenFone 9 modelinin tasarımına dair ipuçlarını da bizlere gösteriyor.

Asus ZenFone 9 özellikleri belli olmaya başladı

Sızıdırılan görsellerde; 50MP ana kamera ve 12MP ultra geniş açılı kamera yer alıyor. Hatırlatmak gerekirse ZenFone 8 de çift arka kamera ile geliyor. Ancak bu sızıntıdaki görsel Sony IMX686 sensörlü 64MP kamera ve IMX363 sensörlü 12MP ultra geniş kameraya sahip olması ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Ayrıca bu görselde 9 numarası da bir bakışta görünüyor. 9 numarasının ZenFone 9’a ait olduğunu söylemek hiç de zor değil. Önümüzdeki aylarda tanıtılacak olan bu canavarın Snapdragon 8 Gen 1’den beslenmesi ve oyun için bir dizi optimizasyon aracı ile gelmesi bekleniyor.

Asus ZenFone 9

Bir diğer sızıntı ise Rog Phone 6 ile ilgili. ROG Phone 6’nın tasarımının arkasında 06 numarası yer alıyor. Bu sızıntıda herhangi bir kamera özelliği yer almıyor. Ancak arkada üçlü kamera kurulumun yer alacağı açıkça görünüyor. Görüntü ayrıca ROG Phone 5 Pro ve ROG Phone 5 Ultimate modellerinde zaten bulunan tanıdık bir PMOLED ekranı da gösteriyor.

Rog Phone

Geçen yıl Mart ayında Zenfone 5, Mayıs ayında ise Zenfone 8 tanıtıldığı için telefonları görmek için birkaç ay beklememiz gerekebilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.