Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Şaka Değil Gerçek! Efsane Samsung Galaxy S3, Android 12 ile Tanıştı!

Bir zamanların efsanesi Samsung Galaxy S3, bazı geliştiricilerin aracılığı ile Android 12 işletim sistemiyle bir araya geldi. İşte detaylar.

Şaka Değil Gerçek! Efsane Samsung Galaxy S3, Android 12 ile Tanıştı!

Efsanevi Samsung Galaxy S3, Güney Koreli devin çıkardığı en iyi cihazlardan biriydi ve birçok yeniliği insanlığa getirmişti. Zamanında çok ses getiren telefon, şimdi güzel anılarımızda yerini alıyor. Ancak son gelişmelerle birlikte telefon tekrar gündeme geldi.

Samsung Galaxy S3 Serisi, LineageOS 19.0 Sayesinde Android 12’ye Çıktı!

Galaxy S3 serisi 2012’de piyasaya sürülmüştü ve şirket telefon için artık yükseltme olmayacağını çok uzun süre önce açıklamıştı. Ancak geliştiriciler bu duruma pek kulak vermeyip yeni deneyler ile uğraşmış gibi gözüküyor.

XDA’da ortaya çıkan bir LineageOS 19.0 bir özel sürümü, S3 serisini Android 12’ye yükseltebiliyor. Bu Android 12 tabanlı resmi olmayan LineageOS 19.0 özel ROM’u ile birlikte, S3 cihazınızı Android 12 işletim sistemine yükseltebilirsiniz. Aşağıdaki videoda Android 12 ve S3’ün nasıl bir şey ortaya çıkardığını izleyebilirsiniz.

Oldukça şaşırtıcı olan bu durum, gündemde büyük ilgi topladı. Zaman zaman geliştiriciler, böyle 10 yılını aşmış efsanevi telefonlara güncel Android işletim sistemleri getirerek, artık kullanılamayan telefonları bir nebze kullanabilir hale getiriyor.

S3 için geliştirilen bu LineageOS 19.0 sürümü de birçok hatayı beraberinde getirmiş. Tabi ki böyle eski bir teknolojiyi yeni bir teknoloji ile tanıştırmak büyük kararsızlıklara sebep olabilir. Örneğin, NFC modülü, SIM PIN kilidi açma, ve microSD kart okuma özellikleri ne yazık ki çalışmıyor.

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.