Akıllı Telefon Ocak 3, 2022 17:25

POCO M4, Fiyat Performansın Kralı Olacak

POCO'nun M serisi telefonları her zaman için genç kullanıcıların ilginisin çekmeyi başardı. Sırada POCO M4 var. İşte duyuru tarihi...
POCO M4, Fiyat Performansın Kralı Olacak

Xiaomi’nin alt markalarından biri olan ve odak noktasına özellikle genç kullanıcıları alan POCO görünüşe bakılırsa M serisini bu yıl da devam ettirecek. Teni bir rapora bakılırsa POCO M4 bu yıl şubat ayında tanıtılacak ve telefona dair bazı bilgiler şimdiden paylaşılmaya başlandı.

Hint menşeli MySmartPrice sitesinin aktardıklarına göre telefon uygun fiyatlı olmasına rağmen 5G ağları destekleyecek. 90Hz ekran tarama hızı ve 64 megapiksel ana kamera telefonda öne çıkan diğer bazı özellikler olacak. İşlemcinin ise MediaTek Dimensity ailesinden olacağı bildiriliyor.

POCO M4 Pro 5G

POCO M4’te üç arka kamera yer alacak. Ana kamerada 64 megapiksel OV64B40 sensör göreceğiz. Buna Sony’nin 8 megapiksel ultra geniş açılı Sony IMX355 sensör ve 2 megapiksel derinlik kamerası eşlik edecek.

Telefonun maliyeti göz önüne alındığında ekran yüksek olasılıkla LCD tabanlı olacak. Ekran boyutu muhtemelen POCO M3 ile aynı yani 6.53 inç büyüklüğünde. M4 muhtemelen kutudan Android 11 tabanlı MIUI 12.5 sürümüyle çıkacak. Telefon ilerleyen bir dönemde MIUI 13 sürümüne yükseltilecek.

En çok merak edilen M4 ile birlikte POCO’nun radikal bir tasarım değişikliğine gidip gitmeyeceği. Ön bölümde su damlası çentik yerine ekran üzerine yerleştirilecek bir kamera deliği M serisini daha modern bir görünüme kavuşturacaktır. Arka bölümde ise kamera şeridinin farklı bir renkte sunulması M serisinin genel görünümünü güçlendiriyor. M4 hakkında yeni bilgiler geldikçe aktarmayı sürdüreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.