Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

ASUS Zenfone 9 Çift Ekranıyla Üst Segmenti Karıştıracak

Şirketin yeni ASUS Zenfone 9 serisi, ekran detayları ile gündeme bomba gibi düştü. İşte çift ekranlı olması beklenen cihazın yeni gelişmeleri.

ASUS Zenfone 9 Çift Ekranıyla Üst Segmenti Karıştıracak

Teknoloji üreticisi ASUS, yaklaşmakta olan 2022 amiral gemilerinin lansmanına son hızla hazırlanıyor gibi gözüküyor. Şirketin ASUS ROG Phone 6 ve Zenfone 9 cihazları için render görüntüleri ve ekran detayları şimdiden ortaya çıktı bile. Çift ekranlı olması beklenen Zenfone, kullanıcılarına süper özellikler getirecek. Gelin detaylara bir göz atalım.

ASUS Zenfone 9 Serisi ile Sektöre Yenilik Getirecek

Zenfone 9’un ortaya çıkan ekran görüntülerine baktığımızda aslında telefonun en temel detayını anlayabiliyoruz. Bu ekran görüntüsüne göre, yaklaşmakta olan Zenfone 9’da bir arka ekran yer alacak. Bu durum, telefonumuzun ROG Phone 5’e benzer ikincil ekrana sahip olacağı anlamına geliyor.

Ancak bu ikincil ekranın aşırı fonksiyonel olmadığı görüşlerde. Daha çok zamanı gösterebilen küçük bir ekran olacak. Ek ve kullanışlı bir özellik olarak, arkaya çift dokunma hareketi mevcut olabilir. Bu özellik ile birlikte arka panele iki kez dokunarak ekran görüntüsü almak veya kamerayı açmak gibi faydalar sağlayabilir.

Telefon genel olarak baktığımız daha temiz ve kompakt bir tasarıma sahip gibi görünüyor. Çünkü ekran görüntüsü oldukça uzun ve dar. Arkadaki ikincil ekranın teknik detaylarını bilmiyoruz. Telefon için de detaylar oldukça kıt ve ekran görüntüsüne baktığımızda çift kamera sistemi görüyoruz. Diğer detaylar ise ne yazık ki bilinmiyor. Ancak Zenfone 8’de Snapdragon 888 yer alıyordu. Yeni serinin daha yüksek bir işlemci ile destekleneceğini düşünebiliriz. ASUS’un yakında bu yeni telefon serisini tanıtarak bizleri daha çok bilgilendirmesini bekliyoruz. Yeni gelişmeler için sıkı takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.