Otomobil Ocak 1, 2022 16:50

Tesla Model 3 ve Y, Yeni AMD Desteği ile Uçacak!

Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla, yeni Model 3 ve Y otomobillerinde AMD teknolojisini kullanacak. İşte gelişmenin detayları sizlerle.
Tesla Model 3 ve Y, Yeni AMD Desteği ile Uçacak!

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan önemli raporlar elektrikli otomobil devinin Tesla Model 3 ve Y modellerinde yer alan bilgi-eğlence bilgisayarlarının, Intel işlemcileri yerine AMD’den güç alacağı ortaya çıktı.

Tesla Model 3 ve Y’nin 2022 Modelleri, AMD Ryzen ile Donatılacak

Geçtiğimiz yılda Tesla, Model S ve Model X otonom araçlarına AMD RDNA 2 ve Ryzen çip destekleri ekleyerek bilgi-eğlence sistemlerini çok geliştirmişti. Hatta sürücüler, bu araç modellerinde AMD işlemcileri sayesinde oyun bile oynayabiliyordu.

Son gelen raporlarla birlikte, Kuzey Amerika’da piyasaya sürülecek olan 2022 Tesla Model 3 ve Model Y’de yer alacak bilgi-işlem bilgisayarlarının da AMD’nin Ryzen işlemcisi ile donatılacağı ortaya çıktı. Bu gelişme ile belirttiğimiz araç modellerinde navigasyon, bilgi-işlem, günlük kullanım ve hatta yüksek performanslı oyun deneyimi iyice gelişecek.

Tesla otomobillerde yer alacak bu yeni çipli bilgisayarların Sony’nin PS5 oyun konsoluna yakın güç verdiği de belirtiliyor. Bu özel sistemin hakkında daha fazla bilgi bilmesek de, bu iki Tesla modeline yeni bir dönem getireceği kesin.

Ayrıca bu iki modelde yepyeni bir 12V Li-Ion pil de yer alacak. Birinci sınıf bir sürüş deneyimi sunması beklenen bu pil teknolojisi, daha verimli bir enerji tüketimi sağlayacak. Tesla ve otomobilleri hakkındaki gelişmeleri kaçırmamak için sıkı takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.