Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

realme GT 2 Pro Fiyatı İle Herkesi Üzecek

realme GT 2 Pro fiyatı itibariyle markanın en pahalı telefonu olacak. Hatta Xiaomi 12 Pro'da bil daha yüksek fiyattan satılacak.

realme GT 2 Pro Fiyatı İle Herkesi Üzecek

realme, kasım ayında yaptığı bir açıklamada 2022’de 800 $ fiyat segmenti için akıllı telefon hazırlığı içerisinde olduklarının bilgisini verdi. realme Başkan Yardımcısı Xu QI, şirketin birinci sınıf amiral gemisi telefonlarının 5.000 Yuan civarında fiyatlandırılacağını açıkladı. Bu nedenle 4 Ocak tarihinde resmi duyurusu gerçekleşecek realme GT 2 Pro’nun 5.000 yuan / 785 $ seviyesinde fiyatlandırılması bekleniyor. Son dönemin güvenilir bilgi kaynaklarından Digital Chat Station da GT 2 Pro’nun bu fiyatlardan satışa sunulacağını belirtti.

realme GT Pro ve Xiaomi 12 Pro arasında kıyasıya bir rekabet olacak. Eğer GT 2 Pro bu fiyattan satışa sunulursa fiyat tarafında büyük bir dezavantajı olacak. Xiaomi 12 Pro saatler önce Çin’de 740 $’dan satışa sunuldu ve deyim yerindeyse peynir ekmek gibi satıyor.

realme GT 2 Pro

Telefonun teknik özeliklerinden söz etmek gerekirse; realme GT 2 Pro’da 6.7 inç büyüklüğünde Quad HD+ çözünürlüğünde AMOLED ekran yer alacak. 120Hz tarama hızına sahip olacak ekran Display Mate’de A+ derecesini almış durumda. Diğer yandan telefonda ekran altı parmak izi tarayıcısı olacak. Bu parmak izi aynı zamanda nabız ölçer olarak da çalışacak.

realme GT 2 Pro’nun en güçlü yanlarından biri arkadaki üçlü kamerası olacak. Ana kamerada 50 megapiksel çözünürlüğünde OIS destekli Sony IMX766 sensör kullanılacak .Ultra geniş açılı kamera da 50 megapiksel çözünürlüğünde olup 150 derece görüş açısıyla geliyor. Böylesine geniş bir görüş alanı sağlayacak bir kamerayı telefonlarda ilk kez göreceğiz. Telefonda ayrıca etkili yakın çekimler gerçekleştiren mikroskobik kamera kullanılacak.

Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacak GT 2 Pro’da bugüne kadar bir akıllı telefonda kullanılan en büyük soğutma sistemi yer alacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.