Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Vivo Y21T, Orta Segmente En Beklenen Özellikleri Getiriyor

Şirketin yeni serilerinden olan Vivo Y21T, yeni özellikleriyle gündemi salladı. İşte yaklaşan telefonun detayları karşınızda.

Vivo Y21T, Orta Segmente En Beklenen Özellikleri Getiriyor

BBK’nin yan kuruluşlarından olan Vivo, yakında piyasaya süreceği Y21T ile orta segmente yenilik getirecek. 3 Ocak’ta resmiyet kazanması beklenen akıllı telefonunun render görüntüleri ve beklenen bazı özellikleri ortaya çıkmış oldu. Gelin detaylara bir göz atalım.

Vivo Y21T, Orta Segmente Snapdragon ile Yenilik Getiriyor

Son sızıntılar ile birlikte, telefonun ayrıntılı özelliklerine ulaşmış olduk. Ekrandan başlarsak 2408×1080 piksel Full HD+ çözünürlük ve %90.6 ekran-gövde oranına sahip 6.58 inç LCD ekran ile karşılaşıyoruz. 90Hz yenileme hızına sahip olan ekranı, gözler için zararlı olan mavi ışıkları da filtreleyecek. Yana monte edilmiş parmak izi tarayıcısı ile de güvenliği sağlayacak.

Donanım kısmına geldiğimizde orta segmentin güçlü üyelerinden Snapdragon 680 yonga seti ile karşılaşıyoruz. Bu yonga setine 4 GB RAM(1 GB’a kadar genişletilebilir) ve 128 GB dahili depolama desteği sunuluyor. Ek olarak MicroSD kart desteği ile depolama 1 TB’a çıkarılabilir.

Vivo Y21T

Cihazın su damlası çentiğinde ise 8 Megapiksel gücünde bir lens yer alıyor. Arka kısımda ise 50 Megapiksel ana kamera, 2 Megapiksel derinlik ve 2 Megapiksel makro lensler yer alıyor. Android 11 tabanlı FunTouch OS 12 ile kutudan çıkarak 18W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pili taşıyacak.

Vivo Y21T’nin görüntüsü ile ilgili önemli şey cihazın Y33’e oldukça benzemesidir. 3 Ocak’ta Asya pazarında tanıtılması beklenen yeni telefonun gelişmeleri için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.