Samsung Aralık 31, 2021 14:57

Samsung Galaxy Z Fold 4 Üçe Katlanabilir

Samsung'dan yeni patentler gelmeye devam ediyor. Samsung Galaxy Z Fold 4 görünüşe göre üçe katlanabilir yapıda olacak. İşte detaylar.
Samsung Galaxy Z Fold 4 Üçe Katlanabilir

Samsung, katlanabilir telefonlar segmentindeki varlığını hemen hemen sağlamlaştırdı. Şirket, etki alanını korumak için yeni teknolojiler getirmeye, tasarımlarını ve katlanabilir çözümlerini geliştirmeye devam edecek. Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) için yeni bir patent ortaya çıktı. Samsung Galaxy Z Fold 4 görünüşe göre üçe katlanabilir bir yapıda olacak.

Samsung Galaxy Z Fold 4 tasarımı ile dikkat çekecek

Patent başvurusuna göre Samsung‘un sergilediği katlanabilir telefonun tasarımı çift katlama mekanizması sunuyor. Patent, cihazın tek formlu bir düzen oluşturmak için çöken üç parçaya sahip olduğunu ortaya koyuyor. Bu Samsung Galaxy Z Fold 3’e benzer bir yapıda olacak. Ancak alt kısmında ek bir katlama katmanı bulunuyor. Ana katlanabilir ekran, üst panelin dış katmanını kaplar ve Z şeklinde bir düzende katlanıyor.

Üç parçalı çift katlanır tasarımın yanı sıra patent ayrıca, katlanabilir telefonun nasıl olduğuna benzer bir köprü gibi görünen şeyi ortaya koyuyor. Bu köprü, şarj için bir USB C Tipi bağlantı noktası barındırıyor gibi görünüyor. Bu köprünün üst yarısında, ana kamera modülünün tamamını etkinleştirmek için telefondan dışarı çıkacak veya dışa doğru çevrilecek bir kamera modülü sergileniyor.

Samsung Galaxy Z Fold 4

Alınan bu patent, gerçek bir üründe devrim yaratacak çok umut verici bir tasarım. Patentin şematiklerinde görünen üçlü kamera modülü, elbette değişecek. Nihai sürümde bambaşka bir tasarım bizi karşılayacak.

Gelecek vaat eden tasarıma ve benzersiz çekiciliğe rağmen, Samsung için bile böyle bir ürün görmeye yakın olduğumuzu düşünmek zor. Bunun gibi bir tasarımda hala aşılması gereken birçok zorluk var. Ana sorunlardan biri muhtemelen dayanıklılık.

Bir cihazda katlanan veya hareket eden daha fazla parçaya sahip olmak, cihazların dayanıklılığı için daha büyük zorluklar doğuracaktır. Bakalım bu engelleri Samsung aşmayı başarabilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.