Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

OPPO 2022’nin İlk Güncellemesini Şimdiden Yayınladı

OPPO 2022 yılının ilk güncellemesini şimdiden yayınladı. Şirketin sıra dışı telefonu Reno 10x zoom için Ocak 2022 güncellemesi başladı.

OPPO 2022’nin İlk Güncellemesini Şimdiden Yayınladı

OPPO‘nun Nisan 2019’da çıkış yapan Reno 10X Zoom modelini hatırlıyor olmalısınız. Tanıtıldığı dönem ses getiren telefonlarından biri olan Reno 10X Zoom, köpekbalığı sırtı şeklinde pop-up kamerası ve etkili yakınlaştırma için periskop arka kamerasıyla dikkat çekti. Telefon şu sıralar yeni modeller birlikte gözden düşse de hala çağın ilerisinde bir dizayna sahip. Haberimize gelecek olursak, OPPO sürpriz bir şekilde 2022 yılının ilk güncellemesini bu özel telefon için yayınladı.

Android 12 tabanlı ColorOS 12’nin dağıtımı sürerken OPPO sürpriz bir şekilde Reno 10x zoom modeli için Ocak ayı güvenlik düzeltmesini yayınladı. Daha 2022 yılına bir gün var ve telefonun yeni bir model olmaması sebebiyle mobil dünyasında bu güncellemeyi ilk alan telefon olması gerçekten de şaşırtıcı.

Reno-10X-Zoom-guncelleme

OPPO, Reno 10x Zoom’u dört yıl boyunca güvenlik odaklı güncellemeler için uygun hale getirmekle kalmadı, telefon için ColorOS 12 güncellemesini de onayladı. Resmi ColorOS 12 beta zaman çizelgesine göre, telefonun 2022’nin ilk yarısında Android 12 / ColorOS 12 güncellemesini alması bekleniyor.

Gelelim Ocak 2022 güvenlik güncellemesine. Güncelleme değişiklik günlüğüne göre güncelleme telefona güvenlik düzeltmelerini getiriyor. Eğer Reno 10X Zoom modelini kullanıyorsanız Ayarlar menüsünden güncellemeyi sorgulatabilirsiniz. Kademeli olarak başlayan güncelleme kısa süre içerisinde birçok bölgede yaygınlaşacaktır.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.