Güncel Teknoloji Haberleri Aralık 31, 2021 12:54

En Popüler Uygulamalar ve Siteler Açıklandı – 2021

2021 yılına damgasını vurmuş en popüler uygulamalar ve siteler açıklandı. Bakalım bu yıl hangi uygulamalara ilgi duymuşuz?
En Popüler Uygulamalar ve Siteler Açıklandı – 2021

Danışmanlık şirketi Apptopia, geçen yılın en popüler uygulamalarını sıralayan yıllık bir sıralama yayınladı. Sıralamada iyi bilinen uygulamalar var. Ancak tüm dünya ve Amerika Birleşik Devletleri için ayrı ayrı derlenen derecelendirmelerde küçük farklılıklar bulunuyor.

Şirket, Android ve iOS için en çok indirilen uygulamaların birleşik bir listesini derledi. Beklendiği gibi, TikTok listenin başında, Facebook, Snapchat ve Spotify gibi uygulamalar zaten geleneksel liderler olarak ilk onda yer alıyor. Derecelendirmenin on satırından dördünün Meta’ya ait programlar tarafından işgal edilmesi dikkat çekicidir. Aralarında yeni gelenlerden biri de video düzenleme programı CapCut yer alıyor. Bu uygulamanın, TikTok’un sahibi ByteDance’e ait olduğunu belirtelim.

Spotify ve Telegram gibi uygulamalar, YouTube, HBO Max ve Cash App’in aksine ABD listesine girmedi. Bununla birlikte, TikTok hizmeti burada da öncü rolünü korudu.

En Popüler Uygulamalar

Ayrıca Cloudflare, 2021’de İnternet kaynaklarının popülerliğine ilişkin bir derecelendirme yayınladı. Giden yıla, arama devinin birçok hizmetini içeren Google.com alanındaki sıralamada kalıcı liderin yer değiştirmesiyle damgasını vurduğunu gösteriyor. Yeni lider, geçen yıl sadece yedinci sırada yer alan TikTok.com oluyor.

2021’de en popüler olan siteler

 1. TikTok.com
 2. Google.com
 3. Facebook.com
 4. Microsoft.com
 5. Apple.com
 6. Amazon.com
 7. Netflix.com
 8. Youtube.com
 9. Twitter.com
 10. Whatsapp.com

2020’de en popüler olan siteler

 1. Google.com
 2. Facebook.com
 3. Microsoft.com
 4. Apple.com
 5. Netflix.com
 6. Amazon.com
 7. TikTok.com
 8. Youtube.com
 9. Instagram.com
 10. Twitter.com
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.