Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

realme GT 2 Tam da İstediğimiz İşlemciyle Geliyor

Sadece birkaç gün uzağımızda olan realme GT 2 Geekbench kriter testinde karşımıza çıktı. Böylece telefonda yer alacak işlemci belli oldu.

realme GT 2 Tam da İstediğimiz İşlemciyle Geliyor

realme GT 2 serisi 4 Ocak tarihinde resmi olarak tanıtılacak. Bu açıklamanın ardından realme seri hakkında tanıtımlara başladı. Diğer taraftan telefonlara dair sızıntılar da sürüyor. Son olarak GT 2 modeli Geekbench kriter testinde karşımıza çıkıyor. Burada bilgilerden telefonda yer alacak işlemci birimini, RAM kapasitesini ve Android sürümünü öğrenebiliyoruz.

realme GT2 serisinde Pro ve kamera odaklı bir başka modelin daha olması bekleniyor. Pro modelde Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinin yer alacağı zaten onaylandı. Söz konusu baz model yani realme GT2 olduğunda ise işlemci biriminde bu defa Snapdragon 888’i göreceğiz. Telefon ayrıca 12GB RAM ile geliyor ve Android 12 tabanlı realme 3.1 sürümüyle çıkış yapacak.

realme GT2’nin Türkiye’de satılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Özellikle işlemci seçimi telefonun Türkiye çıkış fiyatının daha makul seviyelerde olmasını sağlayacaktır. Snapdragon 888 aradan bir yıl geçmesine karşın hala çok güçlü bir işlemci.

Gelelim realme GT2’nin diğer özelliklerine. Telefonda 6.62 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde AMOLED ekran yer alacak. Arka bölümde üçlü kamera göz çarpıyor. Burada ana kamera 50 megapiksel çözünürlüğünde olacak. Diğer iki sensör 8 megapiksel ultra geniş açılı ve 2 megapiksel makro kamera şeklinde.

realme GT2’nin içerisindeki pil 5.000 mAh büyüklüğünde olup 65 watt hızlı şarj desteği içerecek. Telefonun bellek seçenekleri ise 8GB RAM + 128GB ve 12GB RAM + 256GB şeklinde.

Öte yandan seride realme GT2 Pro ve kamera odaklı Master Edition adlı iki versiyon daha yer alacak. Bu iki modele de Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi güç verecek. Ayrıca her iki modelde Quad HD + çözünürlüğünde AMOLED ekran kullanılacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.