Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

OPPO Reno 7 Dünyaya Açılıyor! Türkiye’de Satılacak mı?

OPPO Reno 7 Çin'de tanıtıldıktan kısa bir süre sonra satışa sunuldu. Merak edilen telefonun ne zaman dünyaya açılacağı. İşte yanıtı...

OPPO Reno 7 Dünyaya Açılıyor! Türkiye’de Satılacak mı?

OPPO kısa süre önce Çin’de Reno7 serisi akıllı telefonlarını piyasaya sürdü. Şimdi ise telefonların diğer bölgelerde satışı bekleniyor. Çin sonrası satışın ilk başlayacağı ülkelerden biri görünüşe bakılırsa Hindistan olacak. OPPO Reno 7 5G ülkedeki bazı belgelendirme kuruluşlarınca onaylandı. Bu gelişme telefonun çok yakında ülkede çıkış yapacağı anlamına geliyor. Reno 7 muhtemelen ocak ayı içerisinde Hindistan başta olmak üzere bazı Güney Asya ülkelerinde boy göstermeye başlayacak.

Reno 7 5G’nin Türkiye’de satışıyla ilgili ise henüz bir gelişme yok. Ayrıca OPPO’nun 5G yerine telefonun 4G versiyonunu duyurup Türkiye gibi 5G’den yoksun ülkelerde bunu satışa sunması bekleniyor. Hem Reno 5 hem de Reno 6’da benzer durum yaşandı. OPPO’nun bu noktada nasıl bir yol izleyeceğini merakla bekliyoruz.

OPPO Reno 7 5G Başlıca Özellikleri

OPPO Reno 7’de 6.43 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve 90Hz tarama hızına sahip AMOLED ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 778G’den alan telefonda bellek seçenekleri 8GB RAM + 128GB, 8GB RAM + 256GB ve 12GB RAM + 256GB şeklinde.

Reno 7’nin arkasında 64 megapiksel üçlü kamera yer almakta. Ana kameraya ek olarak 8 megapiksel ultra geniş açılı ve 2 megapiksel makro kamera görüyoruz. Ön bölümde ekran üzerinde yerleştirilen kamera ise 32 megapiksel çözünürlüğünde.

Telefonun içerisindeki pil 4.500 mAh büyüklüğünde ve 60 watt hızlı şarj desteğiyle geliyor. Ekran altı parmak izi tarayıcısıyla gelen telefonun yazılım biriminde ise Android 11 / ColorOS 12 yazıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.