Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

OnePlus 10 Pro Hızlı Şarj Desteği Kesinlik Kazandı

OnePlus 10 Pro hızlı şarj desteğinin ne kadar olacağı netlik kazandı. Önümüzdeki hafta tanıtılacak telefona dair son gelişmelere bakalım.

OnePlus 10 Pro Hızlı Şarj Desteği Kesinlik Kazandı

OnePlus 10 Pro, markanın 4 Ocak tarihinde Çin’de gerçekleştireceği etkinlikte tanıtılacak. OnePlus, telefon hakkında paylaşımlarını sürdürürken, OnePlus 10’dan hiç bahsedilmemesi de ilginç bir durum. OPPO ile yapılan işbirliğinin ardından farklı stratejiler benimsenmiş olabilir. Bunlardan biri zaten OnePlus 10 Pro’da uygulanacak. Telefon ilk etapta Çin’de tanıtılıp satışa sunulacak. Küresel çaptaki duyuru ise şubat ya da mart ayında gerçekleşecek.

Gelelim OnePlus10 Pro cephesinde yaşanan son gelişmeye. Çin’de 3C sertifika belgesi OnePlus10 Pro’nun bugüne kadar en hızlı şarj olan OnePlus telefon olacağını onayladı. Telefonda 80 watt hızlı şarj desteği olacak. Şimdiye kadar bir OnePlus telefonun desteklediği en hızlı şarj 65 watt idi. OnePlus 10 tanıtılırsa muhtemelen bu modelde 80 watt desteği göreceğiz.

OnePlus 10

OnePlus 10 Pro’da 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil yer alacağı daha önce onay almıştı. Bu pil aynı zamanda 50 watt kablosuz hızlı şarj desteğiyle gelecek. Telefonda 6.7 inç büyüklüğünde Quad HD+ çözünürlüğünde LTPO AMOLED ekran göreceğiz. İkinci nesil LTPO ekran1Hz ila 120Hz arasında değişen esnek bir yenileme hızına sahip olacak. Yeni nesil ekranla birlikte telefonun pil kullanım süresinin önemli ölçüde artması bekleniyor.

Telefonda, Hasselblad destekli 50 megapiksel üçlü kamera yer alacak. Ön bölümde ekran üzerine yerleştirilen kamera ise 32 megapiksel çözünürlüğünde. Öte yandan telefon Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle çıkış yapacak ve kutudan Android 12 ile çıkacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.