Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

iQOO 9 Pro Özellikleri ile Karşımıza Çıktı

iQOO'nun yeni amiral gemisi modeli iQOO 9 Pro tüm özellikleri ile karşımıza çıktı. Çok yakında bu canavar bizlerle birlikte olacak.

iQOO 9 Pro Özellikleri ile Karşımıza Çıktı

Çinli teknoloji üreticisi iQOO, 2022 yılına hızlı başlayacak. Firma, 5 Ocak’ta iQOO 9 ve iQOO 9 Pro modellerini resmi olarak tanıtacak. Etkinliğe sayılı günler kala ise bugün, iQOO 9 Pro’nun LTPO 2.0 teknolojisine sahip 2K çözünürlüğünde Samsung E5 AMOLED kavisli ekrana, 10 bit renk desteğine, en yüksek parlaklık 1500nit’e, 120Hz‘lik değişken yenileme hızına ve 1000Hz dokunmatik örnekleme hızına sahip olacağı doğrulandı.

iQOO’nun amiral gemisi modelinde, 578 mm² geniş alana sahip ultrasonik 3D parmak izi sensörüne sahip olacak. Bu nedenle verimlilik optik parmak izi tarayıcıdan daha hızlı performans sergileyecek. Yayınlanan görsel ayrıca metal bir çerçeve gösteriyor. Tasarım konusunda da firma elini taşın altına koyacak gibi görünüyor.

iQOO 9’da ise FHD+ çözünürlüğünde 120Hz düz AMOLED ekrana sahip olacak ve ultrasonik parmak izi tarayıcıdan yoksun olacak.

Bu hafta şirket, iQOO 9 Pro’nun 120W ultra hızlı flaş şarjı ve 50W kablosuz flaş şarjı desteğiyle 4700mAh çift hücreli pil paketleyeceğini doğruladı. Sadece 35 gram ağırlığındaki 120W galyum nitrür mini şarj cihazına sahip olacak ve eski 120W şarj cihazlarından yüzde 26 daha küçük olacak.

iQOO 9 Pro

Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinden beslenecek olan bu telefon 3926mm² yığılmış şelale VC üç boyutlu ısı dağıtma sistemine de sahip olacak. Bu sayede Qualcomm’un çözemediği ısınma sorununu firma tek başına çözecek. 8 GB, 12 GB ve en iyi ihtimalle 16 GB RAM seçenekleri ile gelecek olan bu telefonda LPDDR5 RAM teknolojisi kullanılacak. Depolamada ise UFS 3.1’e yer verilecek.

Fiyat açısından iQOO’nun nasıl bir politika izleyeceği bilinmiyor. Muhtemelen uygun bir fiyattan ilk önce Çin’de sonrasında ise Avrupa pazarında satışa sunulacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.