Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

realme GT 2 Pro Soğutma Sistemiyle Fark Yaratıyor! Kenara Çekil Xiaomi 12

realme GT 2 Pro hakkında son yapılan paylaşım soğutma sistemini ortaya koydu. realme'nin üst segment telefonu hep serin çalışacak.

realme GT 2 Pro Soğutma Sistemiyle Fark Yaratıyor! Kenara Çekil Xiaomi 12

Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle ilgili üreticilerin çözmesi gereken acil sorunlardan biri de ısınma. Özellikle ilk yapılan testlerde işlemcinin beklentilerin üzerinde ısı yaydığı fark edildi. Xiaomi kısa süre önce duyurduğu Xiaomi 12 serisinde oldukça büyük soğutma sistemleri kullandığını açıkladı. Daha büyüğünü ise birkaç gün sonra realme GT Pro modelinde göreceğiz. realme GT 2 Pro devasa soğutma sistemiyle bu alanda rekoru eline geçireceğe benziyor. Şimdi detaylara geçelim.

realme, üst segment telefonda yer alacak soğutma sisteminin detaylarını açıkladı. Buna göre telefonda buhar / soğutma için kullanılan alan 4.129 mm². Kıyaslama yapmak gerekirse Xiaomi 12’deki bu alan 2.600 mm², Xiaomi 12 Pro’da ise 2900 mm² büyüklüğünde. Öte yandan GT 2 Pro, oyun odaklı iQOO 9’dan bile daha büyük (3926 mm²) bir soğutma alanına sahip görünüyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre GT 2 Pro’daki toplam soğutma alanı 36.761 mm²’ye ulaşıyor. Ayrıca buna yardımcı olmak ve işlemcinin ağır oyun yükleri altında performans kaybı yaşamaması için GT 3.0 oyun modunu hazırlanmış görünüyor.

4 Ocak’ta tanıtılacak realme GT 2 serisinde üç modelin yer alması bekleniyor. GT 2 ve Pro modele ek olarak sensörleri yatay şekilde yerleştirilen kamera odaklı bir model olacağı konuşuluyor. Yine bu telefonda 1TB depolama ve ekran altı kamera gibi premium özellikler görebiliriz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.