Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Paranoid Android Muhteşem Geri Dönüş Yapıyor

Eski Android telefonlara yeni Android sürümlerini başarılı bir şekilde portlayan Paranoid Android ekibi muhteşem bir geri dönüş yapacak.

Paranoid Android Muhteşem Geri Dönüş Yapıyor

Paranoid Android ekibi, Android 12 tabanlı Sapphire projesi üzerinde çalışmaya devam ederek daha geniş bir cihaz yelpazesiyle uyumluluk sağlıyor. Bu ROM şu anda alfa testi aşamasında olduğu için çıkış tarihi hakkında net bir açıklama yapmak mümkün değil. Ancak ekibin açıklamasına göre Android 12 tabanlı yeni ROM, çok daha fazla cihazı kapsayacak.

Paranoid Android’in Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada alfa testindeki ROM’un artık OnePlus 7 Pro, Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro için mevcut olduğu duyuruldu. Bu sayede 10 adet telefon yeni Android sürümüne kavuşacak. Ekibin 2022’nin ortalarına doğru destek verdiği cihaz sayısını daha da artırması bekleniyor.

Bilmeyenleriniz için; Paranoid Android Sapphire, Google tarafından oluşturulan özelliklerin çoğunu, Humpus Olsson’dan birkaç yeni duvar kağıdını, UI geliştirmelerini ve Android 12’nin diğer özellikleri içeren Android 12 tabanlı özel bir ROM konumunda.

2015 yılında PC Advisor, Paranoid Android’i var olan en ünlü Android ROM‘u olarak adlandırmıştı. Piyasanın en güvenilir ve en stabil ROM’u olan Paranoid Android’den uzun süredir ses seda çıkmıyordu. Android 12 ile ekibin geri dönmesi oldukça sevindirici.

Paranoid Android Sapphire ROM’unu alacak telefonlar

  • OnePlus 8/8 Pro
  • OnePlus 7T Pro
  • OnePlus7 Pro
  • OnePlus 9 Pro
  • Xiaomi Mi 10
  • Xiaomi Mi 10T / 10T Pro
  • POCO F2 Pro / Redmi K30 Pro

Son olarak bu ROM’un hala alfa testinde olduğunu ve bazı beklenmedik hatalar ve sorunlar yaşayabileceğinizi belirtelim. Bu yüzden günlük hayatta kullandığınız telefonlara yüklememenizde fayda var.

Paranoid Android

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.