Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Galaxy S10 için Android 12 Güncellemesi Çıktı

Samsung bu yıl güncelleme konusunda gümbür gümbür geliyor. Galaxy S10 için Android 12 güncellemesi bugün yayınlandı. İşte detaylar.

Galaxy S10 için Android 12 Güncellemesi Çıktı

Güncelleme konusunda bir dönem çok eleştirilen Samsung, politikasında değişiklik yapmış ve en güncel Android sürümlerini kullanıcılarına hızlı bir şekilde sunmaya başlamıştı. Galaxy S21 ve S20 ailesinden sonra şimdi de Galaxy S10 için Android 12 güncellemesi yayınlandı. One UI 4.0 arayüzü ile gelen bu güncelleme, S10, S10e ve S10 Plus modellerine geliyor.

Geçtiğimiz günlerde güncellemede kritik bir sorun yaşayan Samsung, Galaxy S21, Z Fold3 ve Flip3 aileleri için güncellemeyi geri çekmişti. Ancak firma hızlı bir şekilde hatayı gidermiş ve One UI 4 güncellemesinin dağıtımına yeniden başlamıştı. Galaxy S20 ve S21 ailesi için de güncelleme planlayan Samsung’un sürpriz bir şekilde S10 serisine Android 12 sunması oldukça şaşırtıcı oldu diyebiliriz.

Galaxy S10 için Android 12 şimdilik Almanya’da indirime sunuldu

Galaxy S10e, S10 ve S10 + için güncelleme G97xFXXUEGULB sürüm numarasına sahip. Henüz ayrıntılı bir güncelleme içeriği yayınlanmadı, Ancak ürün yazılımının Aralık 2021 Android güvenlik düzeltme ekiyle birlikte geldiği söyleniyor.

Yukarıda bahsedilen akıllı telefonlar için One UI 4 güncellemesi şu anda Almanya’da kullanıma sunuluyor ve yakında diğer bölgelerde de kullanıma sunulacak. Muhtemelen 2022’nin ilk ışıklarında bu güncelleme Türkiye topraklarına da giriş yapacak.

Android 12 güncellemesini hızlı bir şekilde sunacağının sinyallerini veren Samsung, One UI 4.0 arayüzü ile telefonlarına yeni özellikler de ekliyor.

Galaxy S10 için Android 12

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.