Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

realme GT 2 Pro Daha Tanıtılmadan Satışa Sunuldu

Son dönemin heyecan yaratan telefonlarından biri olan realme GT 2 Pro şimdiden sipariş almaya başladı. Telefon sadeec birkaç gün uzağımızda.

realme GT 2 Pro Daha Tanıtılmadan Satışa Sunuldu

Takvimler 4 Ocak tarihini gösterdiğinde realme GT 2 Pro Çin’de gerçekleşecek bir etkinlik kapsamında tanıtılacak. realme’nin GT 2 serisinde iki ya da üç modelin yer alması bekleniyor. Merak edilen bazı görsellere konu olan yatay kamera dizilimine sahip kamera odaklı modelin tanıtılıp tanıtılmayacağı.

realme GT 2 serisi hakkında bir süreden beridir bilgi paylaşımı yapılmakta. Sadece bir hafta uzağımızda olan GT 2 Pro içinse şimdi Çin’de ön satışlar başlamış durumda. realme’nin çevrimiçi mağazası, Çin’deki üç büyük perakendeci aracılığıyla sipariş almaya başladı. Kullanıcıların ön satış için sadece 1 yuan / 0.16 $ ödeme yapması gerekiyor. Öte yandan satış sayfası GT 2 Pro’nun 8GB RAM + 256GB ve 12GB RAM + 256GB versiyonlar eşliliğinde satışa sunulacağını gösteriyor.

realme GT2 Pro üç açıdan dünyada ilkleri gerçekleştiren telefon olacak. Bunlardan birincisi aynı zamanda kalp atız hızı ölçümü da yapan ekran altı parmak izi tarayıcısı. İkincisi 150 derece görüş açılı ultra geniş açılı kamera, üçüncü ise biyo-tabanlı malzemeleri kullanan ilk telefon olması.

Akıllı telefona beklendiği gibi Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi güç verecek. GT 2 Pro’da Samsung üretimi 6.7 inç büyüklüğünde Quad HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip AMOLED ekran göreceğiz. Ekran üzerinde sol köşeye konumlandırılan ön kamera 32 megapiksel çözünürlüğünde. Kamera demişken arkadaki üçlü kamera ünitesinde ana sensör 50 megapiksel çözünürlüğünde olacak. Buna 50 megapiksel çözünürlüklü ultra geniş açılı kamera ve 2 megapiksel makro sensör eşlik edecek. Öte yandan telefondaki pil 5.000 mAh büyüküğünde olup 65 watt hızlı şarj desteğiyle gelecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.