Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

OnePlus 8 ve 8 Pro İçin Çok Önemli Güncelleme

OnePlus 8 ve 8 Pro, hata düzeltmeleri ve aralık ayı güvenlik düzeltme ekinin yer aldığı yeni bir OxygenOS güncellemesi alıyor.

OnePlus 8 ve 8 Pro İçin Çok Önemli Güncelleme

OnePlus, geçtiğimiz hafta OnePlus 7 serisi modeller için önemli bir hatayı düzelten ve aralık ayı güvenlik yamalarının yer aldığı bir güncelleme başlattı. Aynı güncelleme yıl bitmeden bu defa OnePlus 8 ve 8 Pro için dağıtıma sunuluyor. AndroidPolice sitesinde yer alan habere göre güncelleme OxygenOS 11.0.10.10 sürüm numarasını taşıyor.

OnePlus tarafından topluluk forumlarında yayınlanan resmi değişiklik günlüğüne göre, yama cihazlara en son aralık ayı güvenlik yamalarını ve birden fazla hata düzeltmesi getiriyor. Şirket tarafından bildirilen bu düzeltmeler şu şekilde:

Sistem

  • Ayarlar’da kullanıcı arayüzü görüntüsü optimize edildi
  • Google Asistan ve Gpay’in Kurulum Sihirbazı’nda beklendiği gibi görüntülenmemesi sorunu düzeltildi
  • WhatsApp’ta bazen yaşanan çökme sorunu düzeltildi
  • Android güvenlik yaması 2021.12’ye güncellendi

Değişiklik günlüğü, en son güncellemenin ayarlar arayüzü hatasını düzelttiğini öne sürse de, gönderinin altındaki yorumlardan insanların hala bu sorunla karşı karşıya olduğu bildiriliyor. OnePlus’ın bunun için yeni bir düzeltme güncellemesi yayınlayıp yayınlamayacağı merak konusu.

Diğer taraftan güncelleme tüm bölgelerde kademeli olarak yayılmakta. Tüm OnePlus 8 serisi kullanıcılara erişmesi biraz zaman alabilir. Yeni yazılımı Ayarlar menüsünden sorgulatabilirsiniz.

Hem OnePlus 8 hem de Pro modeli Android 12 tabanlı ColorOS 12 sürümüne yükseltilecek. Daha önce yayınlanan bir takvime göre iki telefonda 2022’nin ilk yarısında Android 12’ye yükseltilecek. Fakat bunun için henüz net bir tarih verilmedi.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.