Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Samsung Galaxy M33 5G Beklenenden Daha İddialı Görünüyor

Samsung Galaxy M33 5G son olarak Geekbench kriter testinde göründü. Akıllı telefonun işlemci birimi ve yazılım özellikleri netlik kazandı.

Samsung Galaxy M33 5G Beklenenden Daha İddialı Görünüyor

Samsung Galaxy M33 5G cephesinden daha fazla sızıntı gelmeye başladı. Kısa süre önce pil kapasitesi belli olan telefonu bu defa Geekbench kriter testinde görüyoruz. Bu benchmark testi telefonun işlemci, yazılım ve RAM birimlerini ortaya koyuyor.

Söze işlemciden başlayalım. Galaxy M33 5G’ye Samsung’un henüz resmileştirmediği Exynos 1200 işlemcisi güç verecek. 6 + 2 şeklinde kümelenen işlemcide altı çekirdek 2.00GHz, diğer iki çekirdek ise 2.4GHz saat hızında çalışıyor. 5G ağları destekleyecek işlemci Geekbech testinde tek çekirdekte 726 puan, çoklu çekirdekte 1.830 puan almayı başarıyor.

2022’nin ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen Galaxy M33 5G, Android 12 / One UI 4.0 sürümüyle çıkış yapacak. Telefonun az iki büyük işletim sistemi güncellemesi alması bekleniyor. 6GB RAM’in yer aldığı onaylanan telefonda pilin 6.000 mAh büyüklüğünde olacağını zaten biliyoruz. 6GB RAM’e sahip modelde dahili depolama muhtemelen 128GB olacaktır.

Daha önceki sızıntılara baktığımızda telefonda 6.5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüğünde ekran yer alacak. Arkada üçlü kamera ünitesi göreceğiz. Ana kamerada 64 megapiksel çözünürlüklü bir sensör kullanılacak. 8 megapiksel ultra geniş açılı kameranın yanda bir de 5 megapiksellik bir sensör göreceğiz. Bu kamera yüksek olasılıkla makro kamera olacaktır. Galaxy M33 5G’de selfie çekimler içinse 13 megapiksellik bir ön kamera atanacak.

Öte yandan Samsung telefonun 4G versiyonunu da duyuraca ve Türkiye’de 4G ağları destekleyen modeli göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.