Güncel Teknoloji Haberleri Aralık 27, 2021 18:51

Amiral Gemisi Snapdragon 8 Gen 1 Oyun Testlerinde Üzmeye Başladı

Yılın en dikkat çeken işlemcilerinden olan Snapdragon 8 Gen 1, gerçek dünya ve oyun testlerinde pek iyi sonuçlar vermedi. İşte detaylar.
Amiral Gemisi Snapdragon 8 Gen 1 Oyun Testlerinde Üzmeye Başladı

Motorola Edge X30 ile birlikte piyasaya çıkan Snapdragon 8 Gen 1 mobil platformunun performansı oldukça merak ediliyordu. Ünlü bir YouTube kanalı, bu akıllı telefonda bulunan amiral gemisi Snapdragon işlemcisini test edip sonuçlarını izleyenlere sundu. Gelin performans detaylarına bir göz atalım.

Snapdragon 8 Gen 1 Beklenen Performansı Veriyor mu?

Qualcomm’un en yeni ve en büyük olan bu yonga seti, şu anda MediaTek Dimensity 9000 ve yaklaşan Exynos 2200 ile şimdiden zorlu bir rekabet ile karşı karşıya. Yukarıda belirttiğimiz bir YouTube kanalı da bu Snapdragon yonga setinin performans değerlerini oyunlarla birlikte ölçtü ancak işlemci bekleneni pek de veremedi.

Genshin Impact adlı oyunda test edilen işlemci, 10 dakikalık bir test sürecinden geçiyor. İlk önce işlemci, teste güçlü bir şekilde başlıyor ve ilk birkaç dakika için yaklaşık 60 FPS düzeyini koruyor. İki dakikadan sonra performanstaki ilk düşüşünü 43 FPS düzeyleri ile sergilemeye başlıyor. Bu ilk testte ortalama 53 FPS ve 8.7W güç tüketimi ile ortalama bir düzey sergiliyor.

Snapdragon 8 Gen 1

Ancak testin ikinci yarısında bu amiral gemisi işlemcili telefon, büyük bir performans düşüşüne uğrayarak ortalama 40-48 FPS düzeyine düşüyor. Bu süre zarfında güç tüketimi 6,3W düzeylerinde seyrediyor. Sıcaklık açısından cihaz 46°C’yi geçmiyor.

Bu son test ile birlikte telefon akıcı bir oyun performansı sunamayarak kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmış oldu. 10 dakikalık bir test sürecinde %40’a varan FPS düşüşleri oyuncuları da üzmüş oluyor. Mevcut testlerin büyük kısmında da rakibi MediaTek Dimensity 9000 çoğunlukla önde oluyor. Siz bu durumu nasıl değerlendirdiniz? Gelin forumda tartışalım.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.