Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Xbox Series X Fiyatı Düştü! Bu Düşüş Devam Edecek Mi?

Kurların düşmesi ile teknolojik ürünlerin fiyatları da düşmeye başladı. Xbox Series X fiyatı bu süreçte eski seviyelerine gelmeye başladı.

Xbox Series X Fiyatı Düştü! Bu Düşüş Devam Edecek Mi?

Dolar ve Euro kurundaki artıştan sonra oyun konsolları da zamlanmaya başlamıştı. Bu süreçte Xbox Series X fiyatı 15.000 TL’ye kadar çıkmıştı. Türkiye’de 8.000 TL bandında satılan konsolun bir anda fiyatının iki katına çıkması herkesi şok etmişti. Neyse ki kurlar bir deneye geldi ve indirimler başladı. Ancak bu indirim yine eski fiyatların yine üstünde olması herkesi üzdü diyebiliriz.

Xbox Series X fiyatı indirime girdi

Son indirim sonrası konsol 11.999 TL’ye satılmaya başlandı. Bu fiyatlarda biraz daha düşüş yaşanması bekleniyor. Çünkü PlayStation Türkiye son bülteninde PlayStation 5’in diskli sürümünün 7.499 TL tavsiye edilen fiyatı ile satılmaya devam edileceğini açıkladı. Ancak stoklar PS5 cephesinde maalesef ki yok. Ancak stoklara girdiğinde yine 7.499 TL’den satılacak.

Bu yüzden Xbox Türkiye cephesinde bir indirimin daha olması gerekiyor ki rekabet açısından fiyatlar dengeye gelsin. Apple Türkiye bile bu süreçte son zammını geri almış ve iPhone dahil tüm ürünlerinin fiyatlarını düşürmüştü. Kurların bu seviyede tutulması veya daha da düşmesinden sonra fiyatların daha fazla düşeceğini ve eski hallerine geri geleceğini düşünüyoruz.

Xbox Series X

Ancak firmalar bu indirimi muhtemelen 1-2 ay bekletecek. Firmalar Türkiye’deki ekonomik dalgalanmaları yakından takip ediyor. Fiyat politikalarını belirlemek için şirketlerin bir süre daha temkinli davranacağını düşünüyoruz. Umarız kurlar dengeye girer ve fiyatlar herkesin erişebileceği seviyelere gelir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.