Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Samsung Android 12 Yeniden Başlatıyor, İşte Güncelleme Alacak Modeller

Samsung Android 12 güncellemesini yeni modeller için yeniden başlatıyor. Güncelleme alacak modellerin listesini ve daha fazlasını aktarıyoruz.

Samsung Android 12 Yeniden Başlatıyor, İşte Güncelleme Alacak Modeller

Samsung Android 12 güncellemesini 15 Kasım tarihinde başlattı. İlk etapta Galaxy S21 serisi, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 güncellemeyi alan modeller oldu. Katlanabilir telefonlar için güncelleme Google servislerinde yaşanan bazı hatalar nedeniyle durduldu. Ancak Samsung güncelleme dağıtımına ara vermeden Android 12’yi şimdi Galaxy S20 serisi ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Galaxy S20 serisi için Android 12 çalışmaları bir süreden beri devam ediyor. Bir kullanıcının yeni bir beta versiyonu olacak mı şeklindeki sorusuna Samsung Topluluk Forumu’ndaki bir yöneticinin yanıtı “Kararlı güncellemeyi yayınlamaya hazırlandıklarını dolayısıyla yeni bir beta versiyonun olmayacak.” şeklinde oldu.

Bu açıklama Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra için Android 12 güncellemesinin çok yakında yayınlanacağı anlamına geliyor. Beklentimiz ocak ayı ile birlikte serinin birçok ülkede One UI 4.0 sürümüne kavuşması yönünde.

Öte yandan telefonların Türkiye’de hangi zaman dilimi içerisinde güncellemeyi alacakları belli olmuş durumda. Samsung’un resmi güncelleme duyuru platformu guncelmiyiz.com sitesine göre Galaxy S20 serisi 14 Aralık 2021-30 Ocak 2022 aralığında Android 12 sürümüne yükseltilecek.

Samsung ayrıca ocak ayı içerisinde Galaxy S20 FE, Galaxy Note10 serisi,  Galaxy Note20 serisi , Galaxy Z Flip, Galaxy Z Flip 5G, Galaxy Fold ve Galaxy Z Fold2 için de güncellemeyi dağıtmaya başlayacak. Şubat ayına geldiğimizde ise güncelleme Galaxy S10 serisi, Galaxy A52, Galaxy A52s, Galaxy A72 ve Galaxy Tab S7/Tab S7+ için yayınlanacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.