PlayStation Aralık 25, 2021 8:51

PlayStation 5 Fiyatı Çok Sert Düştü! Hızlı Olan Yetişir

Stoğu karaborsa düzeyinde olan PlayStation 5, kur düzeylerindeki iyileşmeler ile fiyatı konusunda sevindirdi. İşte detaylar.
PlayStation 5 Fiyatı Çok Sert Düştü! Hızlı Olan Yetişir

Geçtiğimiz haftalarda olağanüstü kur artışları elektronik ürünlerin fiyatlarını önemli ölçüde artırmıştı. Ancak son kur düşüşleri ile birlikte, elektronik ürünlerin fiyatlarında düşüş eğilimi başladı. Bunlardan dikkat çekeni ise karaborsa olan PlayStation 5 serisinin fiyatı. İşte oyuncuların sahip olmayı çok istediği oyun konsolunun fiyatı.

Sony PlayStation 5 Fiyatı Büyük Düşüş Eğilimine Girdi

Çok düşük stoklardan ve ülkemizde yaşanan kur artışları sebebiyle aşırı fiyat yükselimine giden PlayStation 5, oyuncuların erişebilmekte güçlük çektiği bir oyun konsolu serisi oldu. Sık sık tedarik sorunları yaşayan oyun konsolu serisi, güçlüklere rağmen yine de varlığını koruyor.

Ülkemizde dolar kurunun düşmesiyle birlikte, 16.000 TL ile zirve yapan oyun konsolunun son fiyatı 12.270 TL düzeylerine kadar geriledi. Böylece PlayStation 5’e erişmek isteyen müşteriler bir şansa sahip oldu.

PlayStation 5 Fiyatı PlayStation 5 Fiyatı

İndirimin ne zamana kadar geçerli olduğunu bilmiyoruz ancak elinizi çabuk tutmanız önerimizdir. Bu fiyat düşmesinin devam etmesini diliyoruz. Dolar düşüyor ve üreticilerin de fiyat indirimlerini daha hızlı bir şekilde yapmaları gerektiğine şiddetle inanıyoruz. Umarız fiyatlar lansman fiyatlarına geriler. Peki fiyat düşmesi devam eder mi? Gelin forumda tartışalım…

PlayStation 5 Özellikleri

  • İşlemci: 3.5GHz’de 8 çekirdekli AMD Zen 2 tabanlı CPU (değişken frekans)
  • Grafik İşlemci: Özel AMD RDNA 2 mimarili 2.3 GHz gücünde grafik işlemcisi
  • Bellek arayüzü: 16GB GDDR6 / 256-bit
  • Bellek bant genişliği: 448GB/sn
  • Dahili depolama: Özel 825GB SSD
  • NVMe SSD yuvası
  • Harici depolama: USB HDD desteği (yalnızca PS4 oyunları)
  • Optik sürücü: 4K UHD Blu-ray sürücü
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.