Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

OnePlus 7 Serisi İçin Sürpriz Güncelleme, İşte Yenilikler

OnePlus 7 serisi modeller Android 12 güncellemesini beklerken, şirkette bu telefonlar için sürpriz bir güncelleme geldi. Yeniliklere bakalım.

OnePlus 7 Serisi İçin Sürpriz Güncelleme, İşte Yenilikler

OnePlus Android 12 tabanlı OxygenOS 12 güncellemesinde birkaç sorunu gidermeyle uğraşırken, şirket bugün eski telefonları için yeni bir güncelleme başlattı. OnePlus 7 serisi için aralık ayı güvenlik düzeltmelerini bazı hataları gideren güncelleme birçok bölgede başlamış görünüyor.

XDA-Developers sitesinde yer alan habere göre OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T ve OnePlus 7T Pro, OxygenOS 11.0.5.1 güncellemesini almaya başladı. Resmi OnePlus topluluk forumlarındaki OnePlus 7 serisi kullanıcılar, güncellemenin 173MB büyüklüğünde ve aralık ayı güvenlik düzeltme ekini taşıdığını bildiriyor. Ek olarak güncelleme OnePlus 7 modellerinde WhatsApp’ta medya dosyaları gönderip almalarını engelleyen bir sorunu düzeltiyor.

OxygenOS 11.0.5.1 güncellemesi değişiklik günlüğü:

  • sistem
    • WhatsApp’ın medya dosyalarını gönderip alamaması sorunu düzeltildi
    • Android Güvenlik Yaması 2021.12’ye güncellendi
    • Geliştirilmiş sistem kararlılığı

OxygenOS 11.0.5.1 güncellemesi şu anda Hindistan, Avrupa ve diğer pazarlardaki OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, OnePlus 7T ve OnePlus 7T Pro cihazlara yayılıyor. OTA (şebeke) üzerinden dağıtılan güncellemeyi henüz almadıysanız Ayarlar menüsünden sorgulatabilirsiniz.

Öte yandan şirket OnePlus7 serisi için Android 12 tabanlı ColorOS güncellemesini yayınlayacağını açıkladı. Ancak bunun için kullanıcıların uzun bir süre daha beklemesi gerekiyor; zira beta güncellemesi yaz aylarında yayınlanacak. Resmi güncelleme ise muhtemelen üçüncü çeyrekte dağıtılacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.