Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

OnePlus 10 Pro LTPO 2.0 ile Ekranda Çığır Açacak

OnePlus'ın 2022'de tanıtacağı OnePlus 10 Pro modelinde kullanılacak ekran teknolojisi belli oldu. LTPO 2.0 ile yeni bir dönem başlıyor.

OnePlus 10 Pro LTPO 2.0 ile Ekranda Çığır Açacak

OnePlus 9 ile isminden tekrardan söz ettirmeyi başaran OnePlus firması bu süreçte Türkiye pazarına da giriş yapmıştı. Ülkemizde de ilgi gören firma, önümüzdeki yıl karşımıza OnePlus 10 Pro ile çıkacak. Ocak ayındaki CES 2022’de tanıtılması beklenen bu telefon hakkında bugün ilginç bir iddia ortaya atıldı. Söylentilere göre bu telefonda LTPO 2.0 teknolojisi yer alacak.

OnePlus 10 Pro LTPO 2.0 ile şov yapacak

Yeni bir ekran teknolojisi olan LTPO 2.0 selefine göre daha iyi performans sergileyecek. Low-Temperature Polycrystalline Oxid’in yeni sürümü dinamik kare hızına sahip telefonları adeta coşturacak. 1 Hz ile 120 Hz arasındaki yenileme hızlarında başarılı bir şekilde çalışan LTPO, yeni sürümü ile bunu 144 Hz’e kadar çıkaracak gibi görünüyor.

Şimdilik LTPO 2.0 hakkında fazla detaya bilinmiyor. 6.7 inç büyüklüğünde QHD+ çözünürlüğünde AMOLED ekran ve Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti ile gelecek olan telefon, LTPO 2.0 ile birlikte batarya tüketiminde de ciddi iyileştirmeler sunabilir.

 

OnePlus 10 ProLTPO 2.0 teknolojisinin detaylarını muhtemelen Ocak ayındaki etkinliğe kadar öğrenemeyeceğiz. Çünkü görünüşe göre bu teknolojiyi ilk olarak OnePlus kullanacak. Bu yüzden OnePlus açıklayana kadar LTPO 2.0 sırrını korumaya devam edecek.

Türkiye pazarına da 2022’nin ortalarına doğru gelmesini beklediğimiz bu amiral gemisi telefon, kamera tarafında da ciddi yenilikler sunacak. Yine lenslerini fotoğrafçılık devi Hasselblad’e emanet edecek olan OnsPlus, bu sefer DxOMark’ın ilk sıralarını kovalayacak. Üçlü devasal kamera kurulumu ile gelecek olan telefon bakalım beklentilerin üzerine çıkmayı başarabilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.