Akıllı Telefon Aralık 24, 2021 8:50

Xiaomi 12 Karaborsa Olacak! Şimdiden Yüz Binler Kuyrukta

Xiaomi 12 şimdiden karaborsa olacak. Merakla bekleyiş sürüyor. Yüz binler akıllı telefonu almak için kayıt oluşturmuş durumda.
Xiaomi 12 Karaborsa Olacak! Şimdiden Yüz Binler Kuyrukta

Xiaomi, 28 Aralık‘ta Çin’de Xiaomi 12 serisini piyasaya sürmeyi hazırlanıyor.  Seride birden fazla telefon bulunsa da etkinlikte Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro tanıtılacak. Dün şirket, JD.com, Tmall ve diğer bazı Çinli alışveriş sitelerinde Xiaomi 12 için rezervasyonları açık tuttu. Bugün ise serinin 200 binden fazla ön talep aldığı ortaya çıktı. Anlayacağız Xiaomi 12 karaborsaya düşecek.

Xiaomi 12 serisine ilk etapta inanılmaz bir ilgi gösterilecek. Hatta ilk birkaç satışta stokların tükenmesi sadece dakikalar sürecek. Bazı kullanıcılar satın aldıkları Xiaomi 12 serisi telefonu daha sonra karaborsada daha yüksek fiyattan satmaya çalışacak.

Xiaomi 12’nin 580 dolar başlangıç fiyatıyla satışa sunulması bekleniyor. Bakıldığı zaman fiyat amiral gemisi bir telefon için fazlasıyla rekabetçi. Telefon satışa sunulduktan sonra stokların tükenmesiyle birlikte bazı fırsatçi siteler fiyatı daha yukarı çekebilir. Yaşanacakları bekleyip görelim. Şimdi telefonların şu ana kadar açıklanan özelliklerine göz atalım.

Xiaomi 12’de Full HD+ çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip 6.28 inç büyüklüğünde AMOLED ekran yer alacak. Xiaomi 12 Pro’da ise 120Hz değişken yenileme hızına sahip 2K LTPO ekran göreceğiz. Bu ekran, telefonun görüntülenen içeriğe bağlı olarak otomatik olarak 60Hz, 90Hz ve 120Hz arasında geçiş yapabileceği anlamına geliyor.

Kameralara gelince, Xiaomi 12 OIS destekli 50MP üçlü kamera sistemine sahip olacak. Diğer lensler 13MP ultra geniş açılı ve muhtemelen makro kamera olacak. Xiaomi 12 Pro modelinde ise makro kamera yerine periskop telefoto kamera görmeyi bekliyoruz. Her iki telefon Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alıp MIUI 13 sürümüyle çıkış yapacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.