Güncel Teknoloji Haberleri Aralık 24, 2021 11:51

Xiaomi 12 ile Xiaomi Kendini Taklit Ediyor!

Xiaomi'nin yeni amiral gemisi modeli Xiaomi 12 tasarımı ile maalesef ki beklentilerin altında kalacak. Firma kendini taklit etmeye başladı.
Xiaomi 12 ile Xiaomi Kendini Taklit Ediyor!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, önümüzdeki günlerde karşımıza Xiaomi 12 ve 12 Pro modelleri ile çıkacak. Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinen beslenecek olan bu canavarların tasarımları sır gibi korunuyordu. Ancak sızıntıları ile ünlü Evan Blass, Twitter’da Xiaomi 12’nin arka panelinin bir görüntüsünü yayınladı. Bu sızıntıya göre firma tasarımda yenilik bekleyenleri üzecek.

Telefonda en önemli şey tabii ki kamera ünitesi. Bir aydan daha uzun bir süre önce, Xiaomi 12’nin bambaşka bir tasarım ile geleceği söyleniyordu. Ancak bu söylentiler asılsız çıktı. Yeni canavarın telefonu Xiaomi Civi’den hallice olacak. Xiaomi Civi’nin kamera modülünün bir kopyası yeni amiral gemisinde bulunacak.

Xiaomi 12 Civi’den hallice bir tasarım ile gelecek

Civi’de, ana sensörün altında sol ve sağ altta ek sensörler bulunuyor. Xiaomi 12’de ise bu ikinci ve üçünlü lens dikey bir çizgide yer alacak. Kamera bloğundaki yazı, söylentilere göre 50 MP’lik bir sensörün varlığını doğruluyor.

6.28 inç büyüklüğündeki kompakt ekranı ile iPhone 13 mini’yi sollayacak olan telefon FHD+ çözünürlüğe sahip olacak. Pro model ise 2K çözünürlüğünde ekran ile gelecek. Her iki modelin de 120 Hz tazeleme hızına sahip olacağını belirtelim. Apple gibi 120 Hz’i sadece Pro modellerine koymayan Xiaomi, bu konuda takdiri kazanacak.Xiaomi 12

28 Aralık 2022 tarihinde tanıtılıp Çin’de satışa sunulacak olan yeni canavarlar daha çıkmadan karaborsa oldu bile. Ön sipariş rekorları kıran bu yeni modeller kamera konusunda fazlasıyla tatmin edecek gibi görünüyor. Ancak Xiaomi‘nin asıl kozunu 2022’nin ilk çeyreğinde tanıtacağı Ultra modeli ile oynaması bekleniyor.

Ultra modelde muhtemelen Leica imzalı lensler yer alacak. Son olarak asıl kamera canavarı olacak olan Ultra modelin fiyatının 1000 doların üzerinde olacağını da belirtelim. Bakalım bu sefer Pro ve Ultra modelleri Türkiye pazarına gelecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.