Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

realme GT 2 Pro İlk Kez Önden Görüntülendi!

realme GT 2 Pro için geri sayımdayız. Son olarak akıllı telefonun önden nasıl görüneceği ortaya çıktı. Ultra ince çerçeveler dikkat çekiyor.

realme GT 2 Pro İlk Kez Önden Görüntülendi!

realme, 4 Ocak tarihinde Çin’de gerçekleştireceği etkinlikte realme GT 2 serisini duyuracak. Seride realme GT 2 ve realme GT 2 Pro şeklinde iki model yer alacak. Pro modelin kısa süre önce net görselleri paylaşıldı, ancak bunların tümünde telefonun arkası yer aldı. Şimdi ise güvenilir bir kaynaktan GT 2 Pro’nun önden bir görüntüsü ilk gün yüzüne çıkarıldı.

Bu görüntü ile birlikte realme GT 2 Pro’nun ekran altı kamera teknolojisine sahip olmadığı böylece onaylanmış oldu. Ön bölümde kamerayı ekran üzerinde sol üst köşede görüyoruz. Öte yandan telefon kavisli ekrana da sahip görünmüyor. Düz yapıdaki ekran simetrik ve oldukça ince çerçevelerle geliyor.

Samsung üretimi AMOLED E5 ekranın 6.7 inç büyüklüğünde ve Quad HD+ çözünürlüğünde olması bekleniyor. Aynı zamanda 120 Hz tarama hızına sahip olacak bu panel, parmak izi tarayıcına ev sahipliği yapacak.

Snadpragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacak telefonun arkasında üçlü kamera yer alacak. Ana kamerada OIS destekli 50 megapiksellik bir sensör göreceğiz. 150 derece görüş açısına sahip olacağı onaylanan ultra geniş açılı sensör de 50 megapiskel çözünürlüğünde görünüyor. realme GT 2 Pro’da ayrıca 2 megapiksel makro kamera yer alacak. Görüntülü aramalar ve selfie çekimleri için atanan kamera ise 32 megapiksel çözünürlüğünde.

realme GT 2 Pro’da 12GB’a kadar RAM ve 1TB’a kadar dahili depolanın yer alacağı konuşuluyor. 65 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh büyüklüğünde bir pille gelecek olan telefonun yazılım biriminde ise Android 12 / realme UI 3.0 yazacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.