Dizüstü Bilgisayar Aralık 24, 2021 16:57

Lenovo Legion Y9000P Büyüleyici Ekranı ile Geliyor

Oyun laptop serileriyle piyasaya yenilik getiren Lenovo, yeni Legion Y9000P modeli ile görsel deneyimleri geliştirecek. İşte detaylar.
Lenovo Legion Y9000P Büyüleyici Ekranı ile Geliyor

Son zamanlarda piyasaya yeni ürünler sürmeye hazırlanan Çinli teknoloji şirketi Lenovo, yüksek performanslı oyun deneyimi için geliştirdiği Legion Y9000P laptopunun duyurusunu yaptı. Ekran detayları ile oldukça dikkat çeken laptop, yüksek çözünürlükte gözlerimize bir şölen yaşatacak.

Lenovo Legion Y9000P QHD+ ve 165Hz Ekranı ile Duyuruldu

Şirketin yaklaşmakta olan bu oyun laptopu için yayınladığı afiş birçok detayı gün yüzüne çıkardı. Oyun bilgisayarının 90 derecelik kenarlara sahip dikdörtgen bir tasarıma sahip olduğunu görebiliyoruz. Orta kalınlıkta olan laptop, arkadan aydınlatmalı bir klavye sunuyor.

En çok dikkat çeken ekran detaylarına geldiğimizde Dolby Vision HDR400 destekli 2.5K çözünürlük sunan QHD+ panel ile karşılaşıyoruz. Görsel kaliteyi üst düzeye çıkaracak olan bu panel, G-Sync destekli 165Hz yenileme hızı ve 3ms tepki süresi sunuyor. Ayrıca sRGB renk gamının tamamının kapsanacağı da bilgilerde mevcut. Ekran, göz koruması için mavi ışık filtresine de sahip. Panelin IPS veya mini-LED teknolojisinden oluşacağı biliniyor.

Lenovo Legion Y9000P

Cihazın donanımına gelirsek muhtemelen NVIDIA GeForce RTX 3080 gibi üst düzey bir ekran kartı ve yüksek performanslı en yeni nesil Intel ve AMD işlemciler ile karşılaşmamız şaşırtıcı olamaz. Bu oyun bilgisayarımızın 5 Ocak 2022’de başlayacak olan CES 2022 etkinliğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yeni detaylar için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.