Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Huawei Nova 9 Fiyatı Türkiye’de İndirim Aldı

Huawei Nova 9 fiyatı ülkemizde düşmeye başladı. İnişte olan döviz kuru ile birlikte yeni indirimler görebiliriz. Son fiyata göz atalım.

Huawei Nova 9 Fiyatı Türkiye’de İndirim Aldı

Huawei Nova 9, kasım başında Türkiye pazarına giriş yaptı. 9.999 TL fiyattan listelenen telefonun fiyatında düşüş başladı. Üst segmenti hedefleyen Huawei Nova 9 cephesinde fiyat şimdi 9.000 TL’nin altına geriledi. Telefonun fiyatı en düşük 8.800 TL seviyesinde. Fiyat hala birçok kişi için yüksek, Türkiye’de orta segment telefonların fiyatlarında 7.000 seviyelerini artık konuşmaya başladığımızı unutmamak gerekiyor.

Son dönemin en güzel görünen telefonlarından biri olan Nova 9, dörtlü arka kamerası ve 66 watt hızlı şarj desteğiyle öne çıkan telefonda 6.57 inç büyüklüğünde Full HD+ kavisli 120Hz OLED ekran yer alıyor. Alt bölümde teknik özelliklerine detaylıca değindiğimiz Huawei Nova 9’un yumuşak karnı ise Google uygulamalarına sahip olmaması.

Huawei Nova 9 Özellikleri

Telefonda 6.57 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip kavisli OLED ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 778G işlemcisinden güç alan Nova 9 kavisli ekranı ve renk seçenekleriyle oldukça şık görünüyor.

Telefonun kamera özellikleri de epey bir iddialı görünmüyor. Ana kamerada 50 megapiksel çözünürlüğünde RYYB filtreli bir kamera yer alıyor. Bu kamera geleneksel RGGB filtreli kameralara kıyasla %40 oranında daha fazla ışık alıyor. Tabii bu da haliyle karanlık ve az ışıklı ortamlarda daha iyi kamera deneyimi anlamına geliyor.

Huawei Nova 9’un diğer üçlü kamera paketi 8 megapiksel ultra geniş açılı, 2 megapiksel makro ve 2 megapiksel derinlik şeklinde. Ultra geniş açılı kamerada yüksek kalitede çekimler sağlamak görüntü bozulmalarını en aza indiren XD Fusion Engine teknolojisi yer alıyor. Öte yandan Nova 9’un ön kamerası ise 32 megapiksel çözünürlüğünde. EIS ile desteklenen bu kamera 4K video kaydı gerçekleştirebiliyor.

Kutudan Android 11 tabanlı EMUI 12 ile çıkacak telefonun pili 4.300 mAh büyüklüğünde. Pil 66 watt hızlı şarj desteğiyle geliyor ve %100 dolum seviyesine ulaşması sadece 38 dakika sürüyor. Pilin %60’ının dolması ise sadece 18 dakikanızı alacak. Telefonun bağlantı özellikleri ise 4G, WiFi 6, Bluetooth 5.2 LE, USB-C ve NFC şeklinde.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.