Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Galaxy S21 FE Türkiye Pazarına Hangi İşlemci İle Gelecek?

Merakla beklenen Galaxy S21 FE Türkiye pazarında hangi işlemci ile satışa sunulacak. Telefonda beklendiği iki iki farklı işlemci yer alacak.

Galaxy S21 FE Türkiye Pazarına Hangi İşlemci İle Gelecek?

Galaxy S21 FE cephesinde her şey gün yüzüne çıktı ve şimdi formaliteden de olsa telefonun tanıtılmasını bekleyeceğiz. Ocak ayı başında resmileşecek telefonun 11 Ocak tariihi itibariyle raflarda olması bekleniyor. Merak edilen önemli noktalardan biri de Galaxy S21 FE ‘nin Türkiye pazarında hangi işlemci ile satışa sunulacağı.

Samsung’un iki defa ertelemek zorunda kaldığı Galaxy S21 FE dünya piyasalarında Snapdragon 888 ve Exynos 2100 işlemcileriyle satışa sunulacak. Türkiye pazarında satışta olacak işlemcinin Exynos 2100 olmasını bekliyoruz. Nitekim Galaxy S20 FE de ilk etapta Exynos işlemciyle ülkemize giriş yaptı. Tabii bu konuda yanılabiliriz ve telefon Snapdragon 888’le birlikte Türkiye’ye gelebilir. Temmenimiz yanılmamız yönünde.

Öte yandan Galaxy S21 FE cephesinde fiyatlar da belli olmuş durumda. Telefonun 6GB RAM + 128GB’lık model için belirlenen fiyat 749 €. 8GB RAM + 256GB’lık seçenek ise 819 € fiyat etiketi taşıyacak. Döviz kuru şu sıralar Türkiye’de düşüşe geçmiş durumda. Telefonun Türkiye’de satışa sunulacağı dönemde döviz kurunun hangi seviyede olacağı fiyatı belirleyecektir. Fiyat tarafında beklentimiz 128GB’lık modelde 10-11 bin TL seviyesi.

6.4 inç büyüklüğünde Full HD+ 120 Hz Dinamik AMOLED ekran, Android 11 tabanlı One UI 3.1, 12 megapiksel üçlü arka kamera, 32 megapiksel ön kamera, IP68 sertifikası, ekran altı parmak izi tarayıcısı, stereo hoparlör ve 25 watt hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil telefonda öne çıkan bazı özellikler olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.