Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Canavar NVIDIA RTX 3090 Ti Çıkış Tarihi ile Gündemde

En pahalı amiral gemisi olacak NVIDIA RTX 3090 Ti, kesin çıkış tarihine ilişkin yeni bilgileri ile ses getirdi. İşte detaylar karşınızda.

Canavar NVIDIA RTX 3090 Ti Çıkış Tarihi ile Gündemde

Şimdiye kadar üretilmiş en pahalı tek grafik işlemcisi tabanlı amiral gemisi NVIDIA RTX 3090 Ti ekran kartı, bildiğimiz performans düzeylerinin ötesinde güç sunacak. Çok beklenen ve yaklaşan kartın ne zaman çıkacağına dair sorular sıkça sorulu yordu. İşte beklenen o tarih belli oldu.

NVIDIA RTX 3090 Ti, 27 Ocak 2022 Tarihinde Raflarda Yerini Alacak

Ünlü sızıntıcı Videocardz tarafından keşfedilen yeni bir MSI ambargo belgesi, kartın yaklaşan lansmanına hazırlanılması için perakendecilere ve ortaklara gönderilmiş durumda. Belgede, bu amiral gemisi ekran kartımızın 27 Ocak’ta piyasaya sürüleceği açıkça belirtiliyor.

MSI GeForce RTX 3090 Ti SUPRIM X 24G olarak görülen bu modelin, çok iyi ve özel bir tasarıma sahip olacağını anlayabiliriz. RTX 30 ailesinin son üyesi olacak olan bu ekran kartının teknik özelliklerini de sizlere sunalım.

NVIDIA RTX 3090 Ti

Amiral gemisi ekran kartının Titan sınıfı bir kart olması bekleniyor. Özelliklere geldiğimizde 3090 Ti’nin, 10752 CUDA çekirdeği ve 24 GB GDDR6X bellek ile GA102 grafik işlemcisini taşıyacağını biliyoruz. Micron 20 Gbps teknolojisine sahip olan ekran kartı, daha yüksek saat hızlarına sahip olacak. 400W olan güç tüketimi de özellikleri gibi çok yüksek seviyelerde.

Olağanüstü oyun ve grafik deneyimi sunması beklenen ekran kartının fiyatının 2000$’ın üstünde olacağı biliniyor. Kartın CES 2022’de piyasaya sürülmesi bekleniyordu ancak şirketin kararını yukarıda belirttiğimiz gibi 27 Ocak’a aldığını anlayabiliriz. Yeni gelişmeler için takipte kalınız.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.