Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

4.500 TL’lik iPhone SE 3 Çok Yakında Geliyor!

Apple'ın uygun fiyatlı telefonu iPhone SE 3 için geri sayım başladı. Yakında 4.500 TL'lik iPhone tanıtılacak gibi görünüyor.

4.500 TL’lik iPhone SE 3 Çok Yakında Geliyor!

Apple’ın iPhone SE ile başlattığı uygun fiyatlı iPhone politikası maalesef ki Türkiye’de pek işlemedi. Kurlardan dolayı sık sık zam yapmak zorunda kalan Apple, şu sıralar 7.799 TL‘den iPhone SE 2020 modelini satıyor. Cupertinolu teknoloji devi yakında karşımıza iPhone SE 3 ile çıkacak. 400 dolar yani 4.500 TL fiyatı ile Amerika’yı sallayacak olan bu model, muhtemelen ülkemizde yine 8.000 TL bandında satılacak.

iPhone SE 3 uygun fiyatı ile geliyor!

Çeşitli şirketler için bileşenlerin tedarik zincirinden veri toplayan Tayvanlı DigiTimes kaynağına atıfta bulunan Çinli bir kaynağa göre, Apple gelecek yılın ilk yarısında yeni nesil SE telefonunu piyasaya sürecek.

Şimdi 3. nesil iPhone SE olarak adlandırılan bu telefonun Mart veya Nisan aylarında mağazalardaki yerini alması bekleniyor. iPhone 13’teki gibi Apple A15 yonga setinden beslenecek olan bu telefonda 3 GB RAM bulunacak. 4.7 inç büyüklüğünde LCD ekran ile gelecek olan yeni model, yüksek ihtimalle yine tek kamera kurulumuna sahip olacak.

Tasarımsal açıdan iPhone 7 gibi olacak olan bu modelde yine tahmin edeceğiniz gibi eski kasalar kullanılacak. iPhone’ların kullanımlarını artırmak isteyen Apple, 3. nesil iPhone SE ile bunu bir tık yukarıya taşıyacak gibi görünüyor.

iPhone SE 3 2022

Apple A15 yonga seti sayesinde bu telefon en hızlı kompakt telefon unvanını eline alabilir. Xiaomi’nin Xiaomi 12’sine soğuk terler döktürecek olan bu model muhtemelen Türkiye’de en geç Nisan ayında satışa sunulacak. Bakalım 3. nesil canavarın ülkemizdeki fiyatı ne olacak?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.