Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Xiaomi Mi 6 Sevenlerine Müjdeli Haber!

Xiaomi'den bugün ilginç bir açıklama geldi. Xiaomi Mi 6 tutkunları söylenene göre Xiaomi 12'ye aşık olacak. İşte detaylar.

Xiaomi Mi 6 Sevenlerine Müjdeli Haber!

Xiaomi‘nin kurucusu ve CEO‘su Lei Jun, Weibo sayfasında Xiaomi 12‘nin şimdiye kadarki en iyi Xiaomi telefonu ve şirketin kompakt telefonları için yeni bir kilometre taşı olduğunu belirtti. Ayrıca Xiaomi 12’nin, Xiaomi Mi 6 sahiplerinden gelen taleplere yanıt olarak oluşturulduğunu da sözlerine ekledi.

Lei Jun yaptığı açıklamada; “Son birkaç yılda Mi Hayranları bana sık sık “Mi 6’yı yeniden yayınlayabilir misin?” Diye sordu. 2 milyondan fazla insan hala Mi 6 akıllı telefonu kullanıyor. Xiaomi 6’nın neden bu kadar çok hayranı var? Birçok kişi, küçük boyutlu, üst düzey bir amiral gemisi cep telefonunu dört gözle bekliyor.

Küçük boyutlu üst düzey bir amiral gemisi yapmak çok zor; bu kadar çok amiral gemisi işlevini küçük bir gövdeye sığdırmak çok zor. Şu anda çok az üretici küçük ekranlı amiral gemisi telefonları piyasaya sürüyor. Ancak genellikle hızlı şarj, kamera, stereo ses ve kablosuz şarj gibi amiral gemisi özelliklerinden vazgeçiyorlar. Bu nedenle küçük ekranlı cep telefonları genellikle popüler değil.

Küçük fiziksel alan, Ar-Ge ekibimizi sınırlamadı. Sayısız zorluğun üstesinden gelerek, tüm amiral gemisi özelliklerini kompakt bir gövdede oluşturduk. Bu gerçek bir “üst düzey küçük boyutlu amiral gemisi”. Xiaomi Mi 12, bugüne kadarki en iyi Xiaomi telefonu ve şirketin kompakt telefonları için yeni bir kilometre taşı.” ifadelerini kullandı.

Xiaomi 12 ile kompakt yapıda telefon isteyenlerin gönlünü hoşnut edecek olan Çinli teknoloji devi, yapıyı küçülteceği için ekran çözünürlüğünü 1080P‘ye çekecek. Pro modelde ise 2K çözünürlüğünde ekran yer alacak. Tüm modellerinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 yonga setini kullanacak olan Xiaomi, ana modelde 8 GB LPDDR5 RAM kullanarak telefonun performansını katlayacak.

Xiaomi Mi 6

iPhone 12 mini ile başlayan kompakt telefona geri dönüş furyası Android cephesine de yansıyacak gibi görünüyor. Kullanıcıların büyük bir bölümü artık ceplerine sığan ve kompakt yapıda telefon istiyor. Bu ihtiyacı Apple’dan sonra Android tarafına Xiaomi de giderecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.