Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Xiaomi 12 ve iPhone 13 Bakın Nasıl Karşılaştırıldı!

Xiaomi 12 ve iPhone 13, ekran ve kasa ebatları noktasında karşılaştırıldı. Xiaomi 12 çok daha kompakt bir yapıda görünüyor.

Xiaomi 12 ve iPhone 13 Bakın Nasıl Karşılaştırıldı!

Xiaomi, çok yakında tanıtılacak amiral gemisi akıllı telefonu Xiaomi 12 için aktif bir reklam kampanyası başlattı. Son olarak Xiaomi 12 ve iPhone 13 ekran ve boyutları itibariyle karşı karşıya getirildi. Xiaomi’nin bu noktada yayınladığı görseller, Xiaomi 12’nin iPhone 13’ten daha kullanışlı olacağını gösteriyor. Öte yandan Xiaomi 12’nin ekran detayları da paylaşılmış durumda. DisplayMate’ten en yüksek puanı alan bu ekran ayrıca 15 dünya rekoru kırıyor.

İlk olarak Xiaomi 12’nin genişliğinin 69.9 mm, iPhone 13’ün genişliğinin ise 71,5 mm olduğu bir görsel paylaşıldı. Xiaomi’ye göre iPhone 12 daha dar bir kasaya sahip olduğu için telefonu kavramak ve tek elle kullanmak daha rahat.

Başka bir görselde ise Xiaomi 12 ve iPhone 13’ün ekran boyutları kıyaslanıyor. Görüldüğü üzere Xiaomi 12, en önemli rakiplerinden biri olacak iPhone 13’ten neredeyse 0.2 inç daha büyük bir ekrana sahip. Ayrıca kavisli kenarlar nedeniyle Xiaomi 12’de ekran çerçeveleri bir hayli ince görünüyor.

Ek olarak Xiaomi 12, saygın kuruluşlardan DisplayMate’den A + derecesi ve “Akıllı Telefonlar için En İyi Ekran” ödülünü aldı. DisplayMate, daha fazla ayrıntı için ekranın detaylı incelemesini daha sonra yayınlayacak.

Xiaomi 12 ve 12 Pro’nun resmi sunumu 28 Aralık‘ta gerçekleşecek. Xiaomi’nin etkinlikte sürpriz duyurusu ise Xiaomi 12x modeli olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.