Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Vivo Watch 2 Uygun Fiyatıyla Tanıtıldı, İşine Bak Apple!

Akıllı saat sektörüne yenilik kazandıran şirket eSIM özellikli Vivo Watch 2 serisini tanıtarak ilgileri topladı. İşte detaylar.

Vivo Watch 2 Uygun Fiyatıyla Tanıtıldı, İşine Bak Apple!

Akıllı cihaz üreticisi, geçtiğimiz yılın sonbaharında Vivo Watch isimli ilk akıllı saatini piyasaya sürmüştü. Saat, şık tasarım ve birkaç birinci sınıf özellik ile gelmişti. Geçtiğimiz saatler itibarıyla da serinin devamı olan Vivo Watch 2, e-SIM desteği ve uzun pil ömrü gibi birçok özellikle resmi olarak tanıtıldı. Gelin detaylara bir göz atalım.

Vivo Watch 2 Rekabetçi Fiyatı ve e-SIM Desteği ile Dikkat Çekiyor

Watch 2, 204 dolarlık fiyat etiketi ile kullanıcılarına e-SIM açıkken tam anlamıyla 7 günlük ultra uzun pil ömrü sunan bir akıllı saat olarak piyasaya sürüldü. Hatta e-SIM özelliğini kapatırsanız bu pil ömrü 14 güne kadar çıkabiliyor.

Ayrıca akıllı saat onlarca spor modunu da kullanıcılarına sağlıyor. Cihaz toz korumasının yanı sıra, 50 ATM’ye kadar su dayanıklılığına da sahip. Bu akıllı saati yüzerken rahatlıkla kullanabilirsiniz. Önemli bir özellik olarak Vivo, bu akıllı saatine acil durum araması özelliği de getirdi. Herhangi bir telefonla eşleştirilmesine gerek kalmadan itfaiye, ambulans veya polis gibi acil hatları bu akıllı saat ile anında arayabilirsiniz.

Vivo Watch 2

Gelişmiş uyku takip sistemine sahip olan akıllı saat, kardiyopulmoner uyku analizi(CPC) teknolojisi ile uyku aşama ve oranlarını eskiye göre çok daha doğru sonuçlarla kaydediyor. Saatimiz ayrıca oksijen ve kalp atış hızı sensörleri ile donatılmış durumda. Ek olarak, su içmeye yönelik hatırlatmalar, aktivite ve stres izleme sistemleri de mevcut.

Tasarımına geldiğimizde, çerçevesiz ekran ve paslanmaz çelik gövde ile karşılaşıyoruz. Kayışı da oldukça esnek ve dayanıklı malzemesi ile ferah bir kullanım sunuyor. Beyaz ve gümüş çerçeve renkleri ile satışta olan akıllı saatin ülkemiz pazarına yakında giriş yapmasını temenni ediyoruz. Teknik özelliklerini listelenmiş olarak sizlere sunalım.

Vivo Watch 2’nin Teknik Özellikleri

  • 1,43 inç (466×466 piksel) AMOLED ekran, 326 PPI, ekran sürekli açık
  • ST ana işlemci ve Apollo düşük güç tüketimli işlemci
  • 2GB dahili depolama
  • Optik kalp atış hızı ve kan oksijen seviyesi ölçüm sensörü, ivmeölçer sensörü, jiroskop, hava basıncı ve yükseklik sensörü, jeomanyetik sensör, ortam ışığı sensörü
  • Dış mekan koşusu, iç mekan koşusu, dış mekan yürüyüşü, havuzda yüzme, dış mekan bisiklet, iç mekan bisiklet, dağ tırmanışı, arazi koşusu, eliptik makine, HIIT, ücretsiz antrenman dahil 47 spor modu
  • Suya ve toza dayanıklılık (5ATM)
  • Boyutlar 46,4×46.4x42x10.95mm; Ağırlık: 47g
  • Sesli arama için hoparlör ve mikrofon
  • eSIM üzerinden LTE, Bluetooth 5.2 LE, GPS+GLONASS+GALILEO+Beidou, ödemeler için NFC
  • 42 mm modelde 226 mAh, 46mm’lik modelde 478 mAh büyüklüğünde pil, sırasıyla 9 ve 18 günlük kullanım süresi.
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.