Akıllı Telefon Aralık 23, 2021 9:55

Redmi K50 Fiyat Tarafında Herkesi Şaşırtacak

Redmi K50 serisi fiyat noktasında bekleyenleri üzeceğe benziyor. Güvenilir bir kaynağa göre K50 serinin fiyatı beklentilerin üzerinde olacak.
Redmi K50 Fiyat Tarafında Herkesi Şaşırtacak

Ay sonunda amiral gemisi akıllı telefonları Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro’yu piyasaya sürmeye hazırlanan sadece Xiaomi değil. Redmi cephesinde de heyecanlı bekleyiş sürüyor. Muhtemelen ocak ayı içerisinde Redmi K50 serisi tanıtılacak. Redmi K50 ailesinde L10, L11 ve L11A model numaralı birkaç telefon yer alacak. Marka ayrıca seride oyuncu odaklı bir telefon geliştirmeyi de sürdürüyor. Digital Chat Station adlı kaynaktan Redmi K50 serisi hakkında önemli açıklama geldi. Özellikle fiyat tarafında yapılan açıklama Redmi K50 serisini bekleyenleri üzeceğe benziyor.

Digital Chat Station, Redmi K50 serisi akıllı telefonların alışılmışın dışında yüksek bir fiyattan satılacağını bildirdi. Bununla birlikte kaynak Redmi cephesinde uygun fiyattan amiral gemisi telefon satma devri Redmi K40 serisi ile birlikte kapandığını sözlerine ekledi.

Xiaomi Snapdragon 870

Redmi K50 serisinde fiyatlar artış olsa da Samsung, Apple, OnePlus ve Huawei gibi markaların amiral gemisi telefonları karşısında yine daha düşük fiyatlı olacaktır. Fakat ortada da bir gerçek var ki, bir telefonun fiyatında yaşanan ufak bir artışın Türkiye’deki yansıması beklentilerin üzerinde oluyor. Döviz kuru şu sıralar gerilemeye başlasa da, yaz dönemine göre hala çok yüksek ve telefon fiyatları el yakmaya devam ediyor.

Redmi K50 serisinde muhtemelen sadece Redmi K50 / POCO F4 modeli Türkiye’de satılır. POCO F3 de şu an en düşük 9.000 TL’den (128GB versiyon) satılmakta.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.