Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Huawei P50 Pocket Videoda Ortaya Çıktı

Huawei'nin katlanabilir telefonu Huawei P50 Pocket videoda ortaya çıktı. Galaxy Z Flip 3'e rakip olacak olan bu telefon çok şık görünüyor.

Huawei P50 Pocket Videoda Ortaya Çıktı

Huawei bugün karşımıza Huawei P50 Pocket modelini tanıtacağı etkinlik ile çıkacak. Samsung’un dikine katlanan Galaxy Z Flip 3 modeline rakip olacak olan bu telefon tanıtımına saatler kala videoda ortaya çıktı. Huawei’nin bugünkü etkinliğinde tansiyon ölçebilen akıllı saat olan Watch D de tanıtılacak. Etkinliğe artık saatler kala sızıntıların gelmesi oldukça sevindirici oldu diyebiliriz.

Yayınlanan videoda telefonun sadece dış kasası görünüyor. Oldukça şık ve zarif görünen bu telefonun ön bölümünde bir adet ekran yer alacak. Yuvarlak biçimdeki bu ekranda bildirimler ve saat görüntülenecek. Alt bölümdeki yuvarlak bölümde ise telefonun arka kamerası yer alacak. Bu kameranın 50 Megapiksel + 13 Megapiksel + 8 Megapiksel çözünürlüğünde olması bekleniyor.

Telefonun dışındaki ekranın 1 inç büyüklüğünde olacağı da bilgiler arasında yer alıyor. Açıldığında 6.8 inç büyüklüğünde ekran ile gelecek olan telefon ilginç bir şekilde Huawei Kirin 9000 yonga setinden gücünü alacak. Ancak bu yonga setinde 5G desteği yer almayacak. Amerika’nın ambargolarından dolayı 1.500 dolarlık telefonda 5G desteğinin bulunmaması oldukça üzücü olacak.

66W hızlı şarj destekli 4.100 mAh kapasiteli bataryadan beslenecek olan telefonun Android mi yoksa HarmonyOS ile mi geleceği şimdilik bilinmiyor. Yüksek ihtimalle bu modelde HarmonyOS işletim sistemini göreceğiz. Kendi ekosistemini oluşturmak isteyen Huawei katlanabilir telefonunu da bu ekosisteme dahil etmek isteyecektir.

İlk olarak anavatanı Çin’de satılacak olan bu telefonun Avrupa ve Türkiye pazarına ne zaman geleceğini kestirmek güç. Bakalım fiyat tarafında nasıl bir politika izlenecek? OPPO Find N gibi 1200 dolar fiyat tercih edilirse bu telefon da kapış kapış satılır.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.